Перейти до основної сторінки
У І кварталі 2019 року на пунктах фітосанітарного контролю Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області при імпорті об’єктів регулювання було зафіксовано 7 випадків виявлення регульованих шкідливих організмів у продуктах рослинного походження:
1. Ентомологічний карантинний організм, обмежено поширений на території України – Західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.) імаго в живому стані артишоках свіжих походженням Іспанія, що надійшли із Польщі (1 випадок).
2. Ентомологічний карантинний організм, відсутній на території України – Південно- американська томатна міль (Tuta absoluta Meyr.) імаго в живому стані:
– у помідорах свіжих із Туреччини (2 випадки). Заражені вантажі повернуто.
– у помідорах свіжих із Іспанії (1 випадок). Заражений вантаж знищено.
3. Ентомологічний карантинний організм, відсутній на території України – Середземноморська плодова муха Ceratitis capitata личинки в живому стані (3 випадки):
– у апельсинах свіжих із Єгипту (1 випадок). Заражений вантаж знищено.
– у апельсинах свіжих із Єгипту (1 випадок). Заражений вантаж повернуто.
– у мандаринах свіжих походженням Іспанія, що надійшли із Польщі (1 випадок). Заражений вантаж знищено.
Також протягом І кварталу 2019 року державними фітосанітарними інспекторами зафіксовано 22 випадки надходження вантажів із Китаю, Італії, Німеччини, Російської Федерації, Польщі на дерев’яних піддонах, що не відповідають вимогам МСФЗ № 15 (відсутнє або нечітке маркування) і 11 випадків надходження імпортних об’єктів регулювання без фітосанітарних сертифікатів, що є порушенням МСФЗ № 12.
До вантажів, що не відповідають фітосанітарним вимогам України, застосовано відповідні заходи та направлено нотифікаційні повідомлення до країн-експортерів.
Попередня
Наступна