Перейти до основної сторінки
Протягом IІ кварталу 2020 року у пунктах пропуску на державному кордоні та на пунктах при відділах митного оформлення встановлені випадки порушення фітосанітарних вимог України, а саме: надходження немаркованого дерев’яного пакувального матеріалу (23 випадки з Франції, Італії, Чехії, Польщі, Казахстану, Словенія, Королівство Нідерланди та Німеччини); надходження імпортних об’єктів регулювання без фітосанітарних сертифікатів або у супроводі недійсних фітосанітарних сертифікатів (22 випадки з Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Іспанії, Бразилії, США, Польщі, Німеччини, Франції, Білорусі, Туреччини, Королівства Нідерланди, Ізраїлю, Таїланду), про що державними фітосанітарними інспекторами складено нотифікаційні повідомлення до країн-експортерів про порушення фітосанітарних вимог МСФЗ № 12 та № 15 (всього 45 випадків).
При проведенні фітосанітарного контролю імпортованих об’єктів регулювання, що надійшли до митниць призначення, виявлено регульовані шкідливі організми:
• у зелені свіжій (тархун), що надійшла з Ізраїлю у кількості 0,01 тонни, виявлено ентомологічний регульований шкідливий організм Південний американський мінер (Liriomyza huidobrensis). Заражений вантаж знищено під контролем державного фітосанітарного інспектора.
• в помідорах свіжих, що надійшли з Туреччини у кількості 19,09 тонни, виявлено ентомологічний регульований шкідливий організм Південно-американську томатну міль (Tuta absoluta Meyr.). Вантаж повернуто до країни-експортера.
Складено та направлено до країн-експортерів 4 нотифікаційні повідомлення про виявлення в рослинах, рослинних продуктах шкідливих організмів та порушення фітосанітарних вимог України.
Проконтрольовано проведення фітосанітарних заходів до вантажу спеції (коріандр горошок), що надійшли з Узбекистану, у кількості 0,05 тонни, у якому виявлено регульований шкідливий організм – Сорго алепське, гумай (Sorghum halepense (L.) Pers.). Заражений вантаж знищено під контролем державного фітосанітарного інспектора.
Також управлінням фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області було отримано 4 нотифікаційні повідомлення про невідповідність фітосанітарним заходам країн, до яких експортувалася продукція, а саме:
Звертаємо вашу увагу, що, дотримуючись фітосанітарних вимог, вантажовласники, перевізники та імпортери убезпечують себе від невиправданих затримань і простоїв вантажів, додаткових витрат на проведення фітосанітарних процедур. З детальними вимогами країн-імпортерів ви можете ознайомитись за посиланням http://consumer.gov.ua/ContentPages/Fitosanitarni_Vimogi_Krain/89/, а також за новим посиланням https://dpss.gov.ua/fitosanitariya-kontrol-u-sferi-nasinnictva-ta-rozsadnictva/fitosanitarni-vimogi-krayin.
Попередня
Наступна