Перейти до основної сторінки
Грип птиці – висококонтагіозна вірусна хвороба птахів, для якої характерний гострий перебіг з явищами септицемії, ураженням органів дихання та травлення.
Лікування грипу птиці не розроблено!
Хворобу можна тільки попередити шляхом безумовного виконання правил біобезпеки.
На грип хворіє птиця будь-якого віку, смертність при захворюванні досягає 80-100 %. Птиця, яка перехворіла на грип, залишається вірусоносієм та розповсюджувачем збудника.
Зараження відбувається респіраторним шляхом, а також при вживанні птицею заражених збудником води та кормів.
Захворювання призводить до значних економічних збитків, які пов’язані зі смертністю тварин та знищенням поголів’я птахів в епізоотичному осередку.
Зверніть увагу!
• Навесні та восени, при міграції диких птахів, вірогідність поширення збудника грипу птиці на інші території і зараження домашньої птиці значно підвищується.
• Близькість розташування пташників особистих домогосподарств до річок або будь-яких інших водойм збільшує загрозу занесення збудника грипу в домогосподарства дикими та синантропними птахами (ворони, горобці, голуби, сороки та ін.).
Для запобігання занесення грипу птиці
в особисті домогосподарства необхідно:
Дії при підозрі на захворювання:
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області, підсумовуючи вищезазначене, звертається до населення і всіх операторів ринку, що здійснюють свою діяльність в галузі птахівництва та наголошує на безумовне дотримування профілактичних заходів, що передбачені в Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці (посилання) та Ветеринарно-санітарних правилах для птахівничих господарств і вимог до їх проектування (посилання), а при виявлені будь-яких ознак незвичної поведінки птиці, або у випадку її масової загибелі терміново сповіщати територіальний орган Держпродспоживслужби.
Контакти для повідомлень при підозрі на захворювання:
Попередня
Наступна