Перейти до основної сторінки
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області нагадує виробникам насіння про необхідність дотримання Порядку узгодження розташування насіннєвих посівів затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 7 жовтня 2016 р. № 365.
Звертаємо вашу увагу, що не пізніше 1 березня 2022 року, суб’єктам насінництва та розсадництва необхідно подати до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (08133, м. Вишневе, вул. Балукова, 22) план-схему розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур.
У разі надходження плану-схеми розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин, при розміщенні яких будуть порушені норми просторової ізоляції, Держпродспоживслужба протягом семи робочих днів з дати надходження відповідного плану-схеми повідомляє суб’єктів насінництва та розсадництва, що подали відповідні плани-схеми, який саме суб’єкт насінництва та розсадництва має право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин.
Суб’єкт насінництва та розсадництва, від якого план-схема надійшла першою, має право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів.
Підставою для відмови в наданні переваги при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин є відсутність суб’єкта насінництва та розсадництва у Державному реєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва.
Згідно статті 13 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» суб’єкти насінництва та розсадництва мають право:
Також, відповідно до запланованого обсягу виробництва насіння та садивного матеріалу, суб’єкт насінництва та розсадництва узгоджує питання невисівання споріднених перехреснозапильних рослин таких як: тритикале, кукурудзи, жита, соняшнику, ріпаку, сорго, гірчиці, редьки олійної, суріпиці, рицини, рижію, маку олійного, льону-довгунця, бобів, вики озимої, люпину, багаторічних бобових, злакових трав, буркуну, суданської трави, могару тощо, з іншими суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки, розташовані від насіннєвого посіву на відстані в межах норм просторової ізоляції.
За результатами узгодження може укладатися угода про невисівання споріднених перехреснозапильних рослин, а також про взаємні гарантії вчасного знищення падалиці культур, які є джерелом небажаного запилення на земельних ділянках в межах норм просторової ізоляції протягом вегетаційного періоду відповідного року.
При укладенні угоди про невисівання споріднених перехреснозапильних культур необхідно прописати наступне:
Отже, враховуючи вище сказане, цей перелік дій необхідний для збереження сортових та посівних якостей насіння від засмічення падалицею та перехресного запилення спорідненими культурами.
Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області
Попередня
Наступна