• In English
 • СТАНОМ НА 21.05.2015 ЗАХОДИ ПО ЛІКВІДАЦІЇ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗНАХОДЯТЬСЯ ПІД ЧІТКИМ КОНТРОЛЕМ
  , опубліковано 22 Травня 2015 року о 00:00

  Станом на 21.05.2015 заходи по ліквідації африканської чуми свиней в Київській області знаходяться під чітким контролем держаної служби ветеринарної медицини Київської області.
  В неблагополучному пункті виконуються заходи згідно «Інструкції
  щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней» затвердженою наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05.03.2014№51.
  На карантинно-міліцейському посту на дорозі при в`їзді (виїзді) до неблагополучного осередку проводиться цілодобове чергування групи спеціалістів від Броварського районного відділу ГУ МВС України в Київській області, Броварського районного відділу державної служби з питань НС України у в Київській області, державної служби ветмедицини в Броварському районі та Київської обласної державної лікарні ветеринарної медицини. Всі виїзди і заїзди до неблагополучного осередку по польових дорогах перекопані з метою недопущення по них руху транспорту та встановлено попереджувальні знаки про карантин та об’їзд.
  На карантинному міліцейському посту працюють мобільні дезінфекційні установки для дезінфекції автотранспорту та спецодягу.
  Проводиться робота по депопуляції дикого кабана в неблагополучному пункті. Станом на 18.00 21.05.2015 відстріляно 160 голів диких свиней.
  Проводиться клінічне обстеження свинопоголів’я в зоні захисту та зоні нагляду, яке здійснюють спеціалісти державної служби ветеринарної медицини Київської області.
  В неблагополучному осередку, зоні захисту та зоні нагляду нових випадків загибелі свиней, або хворих тварин з клінічними ознаками АЧС не виявлено, а також повідомлень про загибель чи захворювання свиней в господарствах всіх форм власності не надходило.
  Органами місцевого самоврядування та державною службою ветеринарної медицини Київської області проводиться роз’яснювальна робота серед населення, розповсюджуються в громадських місцях листівки та плакати про небезпеку АЧС.

  З метою запобігання занесення вірусу АЧС в  господарства всіх форм власності Державна служба ветеринарної медицини Київської області рекомендує:
  1. Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.
  2. Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами, чи сторонніми людьми.
  3. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.
  4. Регулярно здійснювати очистку приміщень у яких утримуються свині.
  5. Обслуговування тварин проводити лише у окремому змінному одязі, при цьому використовувати засоби догляду, інвентар закріплений за кожним приміщенням.
  6. Постійно вести боротьбу з гризунами.
  7. Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.
  8. Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів,що підтверджують їх здоров’я та епізоотичне благополуччя територій їх походження.
  9. Забій тварин проводити лише після передзабійного клінічного огляду спеціалістом державної служби ветеринарної медицин.,
  10. Реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.
  11. Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях, та на стихійних ринках.
  12. При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно повідомити спеціаліста найближчої  державної установи ветеринарної медицини.
  13. Обов’язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.
  14 Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки непридатні для споживання людиною утилізувати згідно Закону україни «Про відходи».
  15.  Не переробляти трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.
  16. Не використовувати харчові відходи для годівлі тварин
  17.  Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.
  18. Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині. При цьому необхідно пам’ятати, що
  ПРОВЕДЕННЯ ДЕЗІНФЕКЦІЇ ТВАРИННИЦЬКИХ ПРИМІЩЕНЬ ПОБУДОВАНИХ З ПОРИСТИХ МАТЕРІАЛІВ
  (ЦЕГЛА, ПІНОБЛОКИ, ГАЗОБЛОКИ, КЕРАМЗИТОБЕТОННІ БЛОКИ ТА ІН.)
  НЕ ГАРАНТУЄ СТОВІДСОТКОВЕ ЗНИЩЕННЯ ВІРУСУ У ЗВЯЗКУ З МОЖЛИВІСТЮ ВІРУСУ ГЛИБОКО ПРОНИКАТИ В СТРУКТУРУ ТАКИХ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ.
  ПАМЯТАЙТЕ
  ЛИШЕ СУВОРЕ ДОТРИМАННЯ ЦИХ ВИМОГ ДАСТЬ МОЖЛИВІСТЬ УНИКНУТИ ВИНИКНЕННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА ВЕЛИЧЕЗНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗБИТКІВ !!!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій