• In English
 • УВАГА! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ!!!
  , опубліковано 07 Червня 2015 року о 00:00

  Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Іванківський районній державній адміністрації від 06.07.2015 №6, відповідно до звіту про результати дослідження патологічного(біологічного) матеріалу виданого Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи від 06.07.2015 № 003876м.п.м./15 згідно якого в патологічному матеріалі від трупа домашньої свині виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней, територію с.Горностайпіль, Іванківського району Київської області оголошено неблагополучною щодо африканської чуми свиней та введено карантин. Вищевказаним рішенням затверджено «План заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання».
  В неблагополучному пункті працюють спеціалісти Державної служби ветеринарної медицини в Київській області, Головного управління ДСНС України в Київській області, Головного управління МВС України в Київській області, Київського обласного управління лісового та мисливського господарства та виконують заходи згідно вказаного плану заходів та «Інструкції  щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней» затвердженою наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05.03.2014№51.
  З метою запобігання занесення вірусу АЧС в  господарства всіх форм власності Державна служба ветеринарної медицини Київської області рекомендує:
  1.Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.
  2.Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами, чи сторонніми людьми.
  3.Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.
  4.Регулярно здійснювати очистку приміщень у яких утримуються свині.
  5.Обслуговування тварин проводити лише у окремому змінному одязі, при цьому використовувати засоби догляду, інвентар закріплений за кожним приміщенням.
  6. Постійно вести боротьбу з гризунами.
  7.Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.
  8.Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів,що підтверджують їх здоров’я та епізоотичне благополуччя територій їх походження.
  9.Забій тварин проводити лише після передзабійного клінічного огляду спеціалістом державної служби ветеринарної медицин.,
  10.Реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.
  11.Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях, та на стихійних ринках.
  12.При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно повідомити спеціаліста найближчої  державної установи ветеринарної медицини.
  13.Обов’язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.
  14.Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки непридатні для споживання людиною утилізувати згідно Закону україни «Про відходи».
  15.Не переробляти трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.
  16.Не використовувати харчові відходи для годівлі тварин
  17.Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.
  18.Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині. При цьому необхідно пам’ятати, що
  ПРОВЕДЕННЯ ДЕЗІНФЕКЦІЇ ТВАРИННИЦЬКИХ ПРИМІЩЕНЬ ПОБУДОВАНИХ З ПОРИСТИХ МАТЕРІАЛІВ (ЦЕГЛА, ПІНОБЛОКИ, ГАЗОБЛОКИ, КЕРАМЗИТОБЕТОННІ БЛОКИ ТА ІН.) НЕ ГАРАНТУЄ СТОВІДСОТКОВЕ ЗНИЩЕННЯ ВІРУСУ У ЗВЯЗКУ З МОЖЛИВІСТЮ ВІРУСУ ГЛИБОКО ПРОНИКАТИ В СТРУКТУРУ ТАКИХ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ.

  ПАМЯТАЙТЕ!
  ЛИШЕ СУВОРЕ ДОТРИМАННЯ ЦИХ ВИМОГ ДАСТЬ МОЖЛИВІСТЬ УНИКНУТИ ВИНИКНЕННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА ВЕЛИЧЕЗНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗБИТКІВ!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій