• In English
 • УВАГА! ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ.
  , опубліковано 01 Червня 2016 року о 00:00

  31.05.2016 року в прийомне відділення Бориспільської ЦРЛ  звернулись п’ять мешканців м. Бориспіль із симптомами отруєння. Із слів хворих, вони вживали невідомі гриби, які зібрали на території Соцмістечка у м. Бориспіль.
  На даний час чотири особи знаходяться в реанімації та одна на стаціонарному лікуванні в терапевтичному відділі Бориспільської ЦРЛ, в даних осіб попередній діагноз отруєння блідою поганкою. Іх стан середньої тяжкості.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області  рекомендує, для запобігання отруєння грибами, необхідно дотримуватись наступних правил:
  • Купувати гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків.
  • Збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.
  Не збирайте гриби:
  – якщо не впевнені, що знаєте їх – якими б апетитними вони не здавалися;
  – поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;
  – невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення “бульба”, оточене оболонкою ( як, наприклад, у блідої поганки і червоного мухомора);
  – з ушкодженою ніжкою, старих, в’ялих, червивих або ослизлих;
  – ніколи не  збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них;
  – “шампіньйони” та “печериці”, у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору.

  Також слід пам’ятати, що свіжі гриби швидко псуються, тому без холодильника зірвані гриби не повинні зберігатись більше 3-х годин.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій