• In English
 • ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ЗАСТЕРІГАЄ ПРО НЕБЕЗПЕЧНІСТЬ ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ
  , опубліковано 05 Вересня 2016 року о 00:00

  Епідемічна ситуація щодо отруєння грибами серед населення Київської області є неблагополучною. Протягом 8 місяців 2016 року зареєстровано 6 випадків отруєння грибами у 4 районах області внаслідок яких постраждало 10 осіб, із них четверо дітей. Отруєння спричинені вживанням пластинчатих отруйних грибів, а також таких, які помилково вважають за їстівні. Враховуючи таку ситуацію, Головне управління Держпродспоживслужби в Київський області вкотре нагадує основні заходи недопущення отруєнь грибами.
  ПАМ`ЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ.
  Щоб не отруїтися дикорослими грибами найкраще відмовтеся від їх споживання, як від продукту взагалі, а споживайте штучно вирощені печериці, гливи, купуючи їх в магазинах.
  Не купуйте гриби на стихійних ринках та автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.
  Якщо все ж відправились до лісу збирати гриби, то обов’язково врахуйте таке:
  – ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте; остерігайтеся пластинчатих грибів;
  – не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на радіаційно забруднених територіях;
  – під час посухи грибів краще не брати взагалі. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду, накопичує токсини;
  – уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі.
  – не вживайте сирих грибів.
  Відібрані гриби спочатку промийте та відваріть декілька разів у підсоленій воді (не менше трьох раз) протягом 30 хвилин.
  Готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.
  Гриби – не дитяча їжа, тому не давайте грибних страв малолітнім дітям. Не можна вживати грибів вагітним та жінкам, що годують груддю.
  Ніколи не застосовуйте «домашніх» методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок – вони помилкові. Срібло темніє від взаємодії з амінокислотами, які є й у їстівних, і в отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, який також міститься в усіх грибах.
  Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі):
  – Негайно викликайте “швидку допомогу”. До її приїзду промийте шлунок 1-2 л розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини.
  – Навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до найближчої лікувальної установи.
  – Недоїдених грибів не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.
  Не займайтеся самолікуванням! Бо чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій