• In English
 • ІЗ ДИТЯЧИМ ВІЗОЧКОМ ПО МІСТУ: СМУГА ПЕРЕШКОД НА КОЖНОМУ КРОЦІ
  , опубліковано 19 Липня 2018 року о 14:14

  В Україні існує негласне правило, за яким вхід із малою дитиною у візочку в громадські місця не завжди є бажаним.  «З дитячим візочком заборонено»,— такі повідомлення іноді можемо прочитати на дверях магазинів, аптек, ресторанів, поліклінік, шкіл, банків, різноманітних державних та не державних установ. Коли адміністрація магазину вивішує такий знак, вона фактично спонукає дорослих залишати немовлят в небезпеці на самоті або з сторонньою особою.

  Власник об’єкта публічного використання не може встановлювати таке обмеження, адже воно стосується невід’ємних атрибутів людини і вважається біологічним обмеженням. Коли забороняється відвідування магазину з дитячим візочком – обмежуються права на вільне здійснення покупок за ознакою статі (адже в основному ці покупці – жінки) і обмежено права і свободи матері.

  Поряд з цим, відповідно до Сімейного кодексу України,- держава створює умови материнства та батьківства, забезпечує охорону прав матері і батька, матеріально і морально заохочує і підтримує материнство та батьківство.

  Шляхом заборони відвідування магазину з дитячим візочком суб’єктом господарювання створено обмеження у вільному виборі продукції.

  Відповідно до вимог частини першої статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів»,- за всіма споживачами однаковою мірою визнається право на задоволення їх потреб у сфері торговельного та інших видів обслуговування. Встановлення будь-яких переваг, застосування прямих або непрямих обмежень прав споживачів не допускається, крім випадків, передбачених нормативно-правовими актами.

  Тобто замість того, аби створити в підприємствах комфортні умови для перебування з немовлятами, адміністрація закладів просто забороняє їм вхід на свою територію.

  Всім, хто побачив на дверях магазину знак, що забороняє вхід з дитячими візками, ми радимо діяти наступним чином:

  – звернутися письмово до адміністрації магазину з вимогою скасувати заборону;

  – звернутися до Держпродспоживслужби або її територіальних органів з проханням перевірити дотримання власниками та адміністрацією магазину вимог законодавства, які стосуються захисту прав споживачів і правил торгівлі та надання послуг.

  Головне управління закликає керівництво магазинів не обмежувати права покупців і з повагою ставитися до батьків з дітьми, а також звертати увагу на заборонні знаки, які встановлюєте!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій