• In English
 • ОБЕРЕЖНО! ОТРУЄННЯ МЕТИЛОВИМ СПИРТОМ!
  , опубліковано 02 Жовтня 2018 року о 17:17

  Враховуючи поширене захоплення алкогольними напоями, випадки отруєння можна очікувати в різних шарах суспільства. Особи, які зловживають спиртним і не мають для його покупки достатніх коштів, схильні купувати напої, що містять отруйну рідину через їх невисоку вартість.

  Так 27.09.2018 бригадою швидкої допомоги до лікувальних закладів м. Біла Церква доставлено двох постраждалих з діагнозом гостре отруєння метиловим спиртом.

  Постраждалі вранці 27.09.2018 вживали прозору рідину невідомого походження  із запахом спирту, вважаючи її за горілку. Через деякий час виникли нудота та розлади зору, двоїння в очах, загальна слабкість, біль в животі.

  Незважаючи на проведені лікувальні дії стан постраждалих погіршився. Наслідки отруєння виявилися незворотними та призвели до смерті постраждалих.

  Метиловий спирт (метанол) – сильна отрута із запахом алкоголю. Використовується в хімічній промисловості як розчинник, у незамерзаючих рідинах для автомобільних стекол, як добавка в паливо, в косметології. В організм проникає через шкіру, дихальні й травні шляхи. Швидко вбирається і повільно виводиться. Його токсичність пов’язана з розпадом на формальдегід та мурашину кислоту. 10 мл викликають тяжке отруєння, 80-150 мл призводять до смерті.

  Зовнішня схожість, однаковий запах і схожі властивості метанолу роблять його таким, що важко відрізнити від етанолу. Це стає причиною випадкового отруєння у випадках вживання алкогольних напоїв всередину.

  Всмоктуючись в шлунку практично моментально, він перетворюється в мурашину кислоту та формальдегід, які в невеликих концентраціях діють токсично на всі системи органів, знищуючи клітини, блокуючи їх роботу.

  Отрута завдає непоправної шкоди центральній нервовій системі, дихальним шляхам, слизовим оболонкам травних органів, органам зору. Тяжкість стану хворого залежить від кількості випитого. Навіть невелика доза здатна привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

  Відмінності метилового і етилового спирту зводяться до їх загальновідомих назв. Метиловий спирт іменується технічним, етиловий – харчовим або медичним. Якщо мова йде про спиртні напої, метанол є небезпечною підробкою, пити його категорично забороняється, навіть у розведеному вигляді. Тільки купуючи алкогольну продукцію в магазинах, які мають ліцензію на продаж таких товарів, можна бути впевненим в якості та безпеці покупки.

  Симптоми отруєння метиловим спиртом:

  – блідість, загальна слабкість і нездужання, головний біль, нудота і блювання, тяжкість у грудях, стан сп’яніння, порушення координації рухів, почастішання пульсу, зниження температури;

  – збільшення зіниць, втрата реакції на світло, руйнування зорових функцій аж до повної втрати зору. Сліпота може наступити раптово;

  – при вдиханні парів – утруднене дихання, можливий набряк легень, судоми;

  – при проковтуванні – опіки стравоходу, шлунку, блювота з кров’ю, пронос, м’язові болі;

  – при контакті зі шкірою – виникнення синюшного відтінку, роздратування, запальні і алергічні процеси.

  Вплив на психіку відзначається сильним збудженням, появою почуття страху, сплутаністю свідомості, різкою зміною настрою.

  При відсутності швидкої медичної допомоги імовірна втрата свідомості. Хворий впадає в стан коми від набряку мозку. Наростання ознак отруєння призводить до зупинки дихання або припинення діяльності серця.

  При отруєнні метанолом насамперед слід негайно викликати лікаря. Непередбачуваність реакції органів на отруєння вимагає кваліфікованої медичної допомоги.

  Перша допомога при отруєнні метиловим спиртом полягає у гранично швидкому звільненні організму від токсину. Без постановки діагнозу самостійно допускається провести промивання шлунка теплим розчином харчової соди, забезпечити рясне (8-12 л) пиття, тепло і приплив свіжого повітря.

  Несвідомий стан потерпілого виключає проведення подібних процедур. Якщо не прощупується пульс і відсутнє дихання, потрібно здійснити реанімаційні заходи. Потім необхідно укласти людину на бік, укутати теплим покривалом і дочекатися приїзду медиків.

  Обширність шкідливого впливу ще раз доводить потребу негайного звернення у медичний заклад. Саме медпрацівник пояснить, що робити після отруєння метиловим спиртом до прибуття швидкої допомоги та для запобігання повторних епізодів.

  Лікування можливе тільки в стаціонарі. Фахівцями проводиться комплексне обстеження і за підсумками призначаються лікарські препарати і заходи.

  Своєчасне медичне втручання не гарантує повного одужання. Наслідки отруєння можуть бути незворотними. Часто ускладненнями виявляються зачеплені органи зору, спостерігаються порушення функцій печінки і травлення, нервові розлади.

  Профілактика отруєння метанолом передбачає:

  – детальне інструктування працівників, які застосовують метанол;

  – жорсткий контроль зберігання та витрачання метилового спирту;

  – заборона використання метанолу в побутових умовах, заміна нетоксичними засобами;

  – перевірка якості алкоголю і боротьба з контрафактною продукцією.

  Не варто експериментувати над організмом, адже навіть ті, що вижили найчастіше стають інвалідами.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій