• In English
 • ГОЛОВНИМ УПРАВЛІННЯМ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРОДОВЖЕНО ЦИКЛ СЕМІНАРІВ З ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ БДЖІЛЬНИЦТВА
  , опубліковано 26 Лютого 2019 року о 12:12

  Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Головне управління) продовжує роботу з проведення циклу семінарів – нарад з питань державного регулювання у галузі бджільництва, заходів з профілактики хвороб бджіл та їх отруєнь пестицидами.

  Черговий семінар відбувся 22 лютого 2019 року в актовому залі Бориспільської районної державної адміністрації.

  У семінарі взяли участь керівники, спеціалісти Головного управління та підпорядкованих йому державних установ ветеринарної медицини, пасічники, сільгоспвиробники, представники місцевих органів самоврядування Баришівського, Бориспільського, Бородянського, Броварського, Вишгородського, Згурівського, Іванківського, Києво-Святошинського, Макарівського, Миронівського, Переяслав-Хмельницького, Яготинського районів, голова громадської спілки «Київська обласна спілка пасічників» Сергій Терентьєв, голова асоціації «Укрбджолопром» Валерій Домбровський.

  Відповідно до доручення Головного управління начальникам районних управлінь, відповідні семінари будуть проведені додатково в кожному районі області в кінці лютого та першій декаді березня 2019 року.

  Разом з тим, Головне управління інформує, що 14 лютого у Верховній Раді зареєстровано проект Закону України № 10052 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту бджільництва».

  Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 247-1 з назвою «Потрава бджіл», якою пропонується встановити відповідні санкції саме за порушення законодавства у галузі бджільництва, що призвели до потрави (загибелі) бджолиних сімей та заподіяли шкоду пасічнику (власнику пасіки).

  Так, неповідомлення про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин чи агрохімікатів, якщо це призвело до загибелі бджолиних сімей і завдало істотної шкоди, карається штрафом від 3 тисяч до 5 тисяч (34000 грн. – 85000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 2 років або без такого.

  Порушення регламентів застосування засобів захисту рослин чи агрохімікатів, якщо це призвело до потрави бджолиних сімей, карається штрафом від 5 тисяч до 10 тисяч (85000 грн. – 170000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

  Ті самі дії вчинені повторно або із застосуванням незареєстрованих засобів захисту рослин чи агрохімікатів, або спричинили тяжкі наслідки, караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

  Також пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 83-2 з назвою «Порушення правил застосування засобів захисту рослин та агрохімікатів».

  Call Now Button
  Будь в курсі подій