• In English
 • ХТО МАЄ ПЛАТИТИ ЗА ПЕРІОДИЧНУ ПОВІРКУ ЛІЧИЛЬНИКІВ
  , опубліковано 22 Березня 2019 року о 15:15

  Відповідно до змін в Законі України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі – Закон) змінено підходи до обліку комунальних послуг, а також встановлення та обслуговування засобів обліку води та теплової енергії.

  За визначенням, наведеним у статті 1 Закону, вузол розподільного обліку – вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів.

  Відповідно до статті 6 Закону обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку/приладів-розподілювачів теплової енергії здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено законом або договором.

  Зокрема Законом було внесено зміни до статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та виключено вимогу щодо здійснення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ) (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб теплову енергію і воду), що є власністю фізичних осіб, за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з тепло- і водопостачання.

  Відтак, комунальні підприємства не відповідають за обслуговування та ремонт засобів вимірювальної техніки. Лічильники є власністю споживача, він несе повну відповідальність за його утримання та експлуатацію, якщо інше не зазначено договором.

  Процедуру подання ЗВТ на періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) ЗВТ, що є власністю фізичних осіб, визначає Порядок подання ЗВТ на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 474

  Відповідно до цього Порядку, виконавець не пізніше ніж за місяць до настання строку проведення періодичної повірки ЗВТ або протягом трьох робочих днів з дня отримання відомостей про необхідність його ремонту інформує про це споживача шляхом надсилання повідомлення за формою, що підтверджуватиме отримання його споживачем.

  Споживач повинен забезпечити у зазначений в повідомленні строк доступ представника виконавця до ЗВТ.

  Демонтаж ЗВТ проводиться представником виконавця виключно у присутності споживача та оформляється актом за формою згідно з додатком 2 до Порядку.

  Відповідно до частини п’ятої статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» повірка законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, проводиться:

  науковими метрологічними центрами, які мають міжнародно визнані калібрувальні та вимірювальні можливості за відповідними видами та підвидами вимірювань, та/або із застосуванням національних еталонів;

  науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, уповноваженими на проведення повірки відповідних засобів.

  Разом з тим повідомляємо, що у разі порушення Ваших прав як споживача, Ви маєте право звернутись до Держпродспоживслужби та її територіальних органів зі зверненням та копіями документів, які підтверджують Ваші взаємовідносини з суб’єктом господарювання, що порушує вимоги законодавства.

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій