• In English
 • НОВИЙ ВИПАДОК АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ.
  , опубліковано 13 Травня 2019 року о 18:18

  Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє, що в індивідуальному господарстві с. Новий Корогод Бородянського району Київської області 10.05.2019 зареєстровано новий спалах захворювання на африканську чуму свиней.

  Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бородянській районній державній адміністрації від 11.05.2019 неблагополучне господарство оголошено епізоотичним вогнищем, встановлено карантин та затверджено план заходів щодо недопущення розповсюдження африканської чуми свиней.

  До зони захисту увійшли адміністративні території Бородянського та Макарівського районів Київської області: с. Новий Корогод, Дмитрівка та Озерщина. До зони нагляду увійшли населені пункти та прилеглі до них території: села Нова Гребля, Вабля, Дружня, хутір Гай, Загальці, Галинка, Нова Буда, Вишняки, Майданівка, Язвинка, свиногосподарство ТОВ «Агро Еко Технології ім. Шевченка», мисливські угіддя ТОВ «МРК «Ярик», ТОВ «ПОЛЕ-ВОВК», с. Королівка, Ферма, Андріївка, Новомирівка, Липівка.

  Наразі фахівцями ветеринарної медицини Держпродспоживслужби вживаються всі заходи, що передбачені діючою Інструкцією з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області звертає увагу населення та суб’єктів господарювання на обмеження щодо переміщення живих свиней, торгівлі свинями та виготовлених із них продуктів у вище перелічених населених пунктах.

  Для запобігання виникнення захворювання необхідно суворо дотримуватися вимог закритого режиму роботи у господарствах всіх форм власності, зокрема не допускати в’їзд стороннього транспорту та вхід сторонніх осіб на територію господарств, не відвідувати інші господарства, не контактувати з домашніми або дикими свинями (включаючи полювання).

  Збудник африканської чуми свиней може поширюватись на великі відстані через виготовлені в домашніх умовах їстівні продукти, що отримані від хворих тварин (сало, м’ясо та ін.), нашкірних паразитів (деякі кліщі та інші кровосисні комахи), крім того вірус тривалий час зберігається в кормах, на транспортних засобах, одязі та предметах догляду за тваринами.

  Узагальнюючі вищенаведене рекомендуємо власникам індивідуальних господарств, що вирощують свиней, дотримуватися наступних правил:

  • не завозити свиней без погодження з Держпродспоживслужбою відповідної зони обслуговування;
  • своєчасно проводити ідентифікацію придбаного або отриманого поголів’я;
  • утримувати тварин в приміщеннях лише закритими, не допускати вільного вигулу свиней для недопущення їх контакту з іншими тваринами;
  • періодично обробляти свиней та приміщення проти кровосисних комах (кліщів, вошей, блох), постійно вести боротьбу з гризунами усіма дозволеними методами;
  • не перешкоджати діям ветеринарних фахівців та надавати свиней для щеплення проти класичної чуми свиней (безкоштовно);
  • не купувати м’ясо та інші їстівні продукти із свинини на стихійних ринках або в місцях несанкціонованої торгівлі;
  • здійснювати подвірний забій лише з дозволу ветеринарних фахівців Держпродспоживслужби;
  • утримуватись від поїздок до місцевостей, в яких зареєстровано випадки захворювання на африканську чуму свиней, а тим більше не везти звідти тварин та продукції тваринного походження;
  • негайно повідомляти про випадки захворювання чи загибелі свиней Держпродспоживслужби.

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій