• In English
 • РЕКОМЕНДАЦІЇ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО САНАЦІЇ ШАХТНИХ КОЛОДЯЗІВРЕКОМЕНДАЦІЇ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО САНАЦІЇ ШАХТНИХ КОЛОДЯЗІВ
  , опубліковано 16 Травня 2019 року о 11:11

  Вживання якісної води для пиття є однією з найважливіших запорук збереження здоров’я людини і її довголіття. Але потрібно пам’ятати, що вода може бути одним з факторів передачі небезпечних інфекційних захворювань, в першу чергу кишкових, а також хвороб, спільних для людей і тварин, які передаються мишевидними гризунами (туляремії, лептоспірозу та інших).

      В сільських населених пунктах найбільш поширеним джерелом питного водопостачання є підземні грунтові води, які потрапляють   до населення найчастіше через приватні шахтні колодязі.
  Забруднення грунтової води може відбутися як у грунтовому потоці, так і в шахтному колодязі при потраплянні різного складу забруднівачів –  від залишків пестицидів та агрохімікатів до бактеріальних агентів від хворих тварин. Саме тому, територію поблизу колодязя, слід утримувати в чистоті та організовувати відведення поверхневого стоку.
      Колодязна вода, що використовується для господарсько – питних потреб, повинна бути епідемічно безпечною (не містити бактеріального забруднення), нешкідливою за хімічним складом та приємною за органолептичними (смаковими) властивостями.
  Дезінфекцію колодязів проводять за епідемічними показаннями та з профілактичною метою: при встановленні бактеріального забруднення води, при виникненні надзвичайних ситуацій (повеней, затопленні територій, в результаті відтаювання снігів), після ремонту колодязя.     Тому саме весною питання щодо очищення та дезінфекції колодязів, з метою забезпечення якісною питною водою постає важливим.
  Знезараження води у колодязях проводиться передбаченими для цих цілей дезінфекційними засобами, дозволеними до застосування Міністерством охорони здоров’я України і які внесено у відповідний державний реєстр дезінфекційних засобів.
     З метою отримання послуг щодо санації (дезінфекції) шахтних колодязів рекомендовано звертатися до компетентних з цього питання установ.
  Дотримуйтесь порад фахівців, піклуйтесь про своє здоров’я!
  Call Now Button
  Будь в курсі подій