• In English
 • ПІДПРИЄМСТВО ЗОБОВ’ЯЗАНЕ ПОВЕРНУТИ КОШТИ СПОЖИВАЧАМ У ЗВ’ЯЗКУ З ЗАВИЩЕННЯМ ТАРИФІВ НА ПОСЛУГИ З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ОПАЛЕННЯ
  , опубліковано 25 Липня 2019 року о 14:14

  Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області (надалі – Головне управління) на підставі 2-х звернень фізичних осіб у липні 2019 був проведений позаплановий захід державного нагляду (контролю) з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін (тарифів) підприємства, що надає послуги з централізованого опалення мешканцям ЖК «Акварелі» в м. Вишневе Київської області.

  Перевіркою було встановлено, що тариф є економічно необґрунтованим та завищений на 383,74 грн за 1 Гкал за рахунок включення до собівартості необґрунтованих (завищених) витрат на електричну енергію, воду для технологічних потреб та водовідведення, оплату праці, відрахувань на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та включення прибутку без його планового спрямування, чим порушено вимоги «Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 та норми Закону України «Про ціни і ціноутворення» та Закону України «Про житлово – комунальні послуги». Розмір тарифу на послуги з централізованого опалення завищений на 383,74 грн/Гкал.

  За результатами перевірки Головне управління зобов’язало підприємство  повернути мешканцям 2-х будинків ЖК «Акварелі» необґрунтовано нараховану плату у сумі 368,9 тис.грн. шляхом здійснення перерахунків, та привести тарифи до рівня економічно обґрунтованих.

  Також за порушення державної дисципліни цін та отримання необґрунтованої виручки до підприємства були застосовані адміністративно – господарські санкції.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій