• In English
 • НЕДОБРОСОВІСНА РЕКЛАМА
  , опубліковано 07 Липня 2020 року о 17:17

  Відповідно до положень статті 26 Закону України «Про рекламу» та Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 24.02.2020 № 153 державний контроль за дотриманням законодавства про рекламу у сфері захисту прав споживачів реклами на території Київської області здійснює Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Головне управління).

  До Головного управління надійшло звернення народного депутата України щодо розповсюдження аптечним закладом у місті Боярка Київської області інформації про наявність в аптеці препаратів для профілактики коронавірусу.

  Дослідивши рекламне повідомлення аптечного закладу, Головне управління прийшло до висновку, що розповсюдження подібної інформації є неприпустимою спекуляцією в умовах підвищеної занепокоєності населення через поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 в Україні. Дана інформація є недостовірною, оскільки наразі в Україні не зареєстровано жодного лікарського засобу, який мав би відповідні показання до застосування в якості профілактики та/або терапії проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

  При розповсюдженні вказаної реклами встановлено порушення вимог пункту третього частини першої статті 8, частини першої статті 10 та частини п’ятої статті 21 Закону України «Про рекламу».

  За результатами розгляду справи, Головним управлінням вищезазначене рекламне повідомлення визнано недобросовісним та прийнято рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу.

  Суб’єктом господарювання штраф сплачено в добровільному порядку.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій