• In English
 • РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ВІДДІЛУ КОНТРОЛЮ ЗА РЕГУЛЬОВНИМИ ЦІНАМИ ЗА 1 ПІВРІЧЧЯ 2020 РОКУ
  , опубліковано 08 Липня 2020 року о 17:17

  Відділом контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області (далі – Відділ) за 1 півріччя 2020 року було здійснено 30 заходів державного контролю за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, з них 3 планових та 27 позапланових.

  Перевірки, які відповідно до наказу Держпродспоживслужби від 28.11.2019 № 1160 «Про затвердження річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби на 2020 рік» заплановані на ІІ квартал 2020 року, не відбулися у зв’язку із забороною на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності згідно набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 530-ІХ.

  У 70 % перевірених суб’єктів господарювання виявлені порушення державної дисципліни цін. З метою усунення порушень у сфері житлово-комунальних послуг суб’єктам господарювання Київської області надіслано 10 приписів та 14 рішень, якими зобов’язано привести тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня та відповідно повернути необґрунтовано нараховану плату споживачам у сумі 2,64 млн.грн шляхом здійснення перерахунків.

  За порушення державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін та одержання необґрунтованої виручки до суб’єктів господарювання застосовано адміністративно-господарські санкції у розмірі 894,6 тис.грн., на керівників суб’єктів господарювання складено 12 протоколів про адміністративні правопорушення, згідно яких винесено 12 постанов про адміністративні правопорушення на суму 5,9 тис. грн. Фактично за 1 півріччя 2020 року до державного бюджету суб’єктами господарювання сплачено штрафних санкцій на суму 168,1 тис.грн., керівниками суб’єктів господарювання на виконання постанов про адміністративні правопорушення сплачено 2,2 тис. грн.

  Відділом контролю за регульованими цінами за 6 місяців 2020 року було розглянуто 109 звернень громадян. За зверненнями органів місцевого самоврядування фахівці відділу 3 рази прийняли участь у роботі комісій/робочих груп при міських радах Київської області з розгляду розрахунків тарифів на житлово-комунальні послуги до моменту їх затвердження. З метою сприяння та контролю усунення порушення суб’єктами господарювання у сфері ціноутворення, Головним управлінням було надіслано 10 листів з інформацією про результати перевірок та рекомендаціями щодо скасування прийнятих рішень до органів місцевого самоврядування.

  Таким чином, завдяки роботі відділу контролю за регульованими цінами Головного управління за 1 півріччя 2020 року споживачам житлово-комунальних послуг у Київській області фактично повернуто 1,68 млн.грн, а також попереджено обрахування споживачів на суму 714,4 тис.грн.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій