• In English
 • АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛІВ УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2020 РОКУ
  , опубліковано 27 Липня 2020 року о 10:10

  1. Відділ фітосанітарних заходів на кордоні

  Протягом І півріччя 2020 року на пунктах карантину рослин при відділах митного оформлення Київської митниці Держмитслужби державними фітосанітарними інспекторами було проведено фітосанітарний контроль імпортних об’єктів регулювання у кількості: 24 882 339 одиниць та 30,619 тонн садивного матеріалу, 76 541 915 штук зрізаних квітів, 704,545 куб.м деревини, 237 158,252 тонни інших об’єктів регулювання та 959 465 штук дерев’яного пакувального матеріалу з різних країн світу.

   

  При проведенні фітосанітарного контролю імпортованих об’єктів регулювання, що надійшли до митниць призначення, виявлено 102 порушення фітосанітарних вимог України. З них:

  11 випадків виявлення карантинних організмів:

  • у зелені зрізаній (салат), що надійшла з Італії у кількості 0,125 тонни, виявлено ентомологічний регульований шкідливий організм – Західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.). Заражений вантаж знищено під контролем державного фітосанітарного інспектора.
  • у зелені зрізаній (салат ромен), що надійшов з Італії у кількості 0,24 тонни, виявлено ентомологічний регульований шкідливий організм – Західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.). Заражений вантаж знищено під контролем державного фітосанітарного інспектора.
  • у зелені зрізаній (салат Лолло), що надійшла з Італії у кількості 0,8862 тонни, виявлено ентомологічний регульований шкідливий організм – Західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.). Заражений вантаж знищено під контролем державного фітосанітарного інспектора.
  • в помідорах свіжих, що надійшли з Іспанії у кількості 2,704 тонни, виявлено ентомологічний регульований шкідливий організм –  Західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.). Заражений вантаж повернено до країни-експортера.
  • в помідорах свіжих, що надійшли з Туреччини у кількості 19,71 тонни, виявлено ентомологічний регульований шкідливий організм  Південно-американську томатну міль (Tuta absoluta Meyr.). Вантаж повернено до країни-експортера.
  • у зелені зрізаній (салат Лолло Россо), що надійшла з Італії у кількості 0,084 тонни, виявлено ентомологічний регульований шкідливий організм – Західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.). Заражений вантаж знищено під контролем державного фітосанітарного інспектора.
  • у зелені зрізаній (рукола), що надійшла зі Словенії (походження –  Італія) у кількості 2,628 тонни, виявлено ентомологічний регульований шкідливий організм – Західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.). Заражений вантаж повернено до країни-експортера.
  • у зелені свіжій (тархун), що надійшла з Ізраїлю у кількості 0,01 тонни, виявлено ентомологічний регульований шкідливий організм Південний американський мінер (Liriomyza huidobrensis). Заражений вантаж знищено під контролем державного фітосанітарного інспектора.
  • в помідорах свіжих, що надійшли з Туреччини у кількості 19,09 тонни, виявлено ентомологічний регульований шкідливий організм  Південно-американську томатну міль (Tuta absoluta Meyr.). Вантаж повернуто до країни-експортера.
  • у зрізаних квітах, що надійшли з Королівства Нідерланди у кількості 132109 штук, виявлено ентомологічний регульований шкідливий організм – Західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.). Заражений вантаж повернуто до країни-експортера.
  • в помідорах свіжих, що надійшли з Франції (походження – Іспанія) у кількості 0,06 тонни, виявлено ентомологічний регульований шкідливий організм  Південно-американську томатну міль (Tuta absoluta Meyr.). Заражений вантаж знищено під контролем державного фітосанітарного інспектора.

  51 випадок порушення МСФЗ № 12 “Фітосанітарні сертифікати” (надходження імпортних об’єктів регулювання без фітосанітарних сертифікатів або у супроводі недійсних фітосанітарних сертифікатів). Також 40 випадків надходження об’єктів регулювання у супроводі копій фітосанітарних сертифікатів.

  40 випадків порушення МСФЗ № 15 “Вказівки щодо регулювання дерев’яного пакувального матеріалу у міжнародній торгівлі” (надходження немаркованого дерев’яного пакувального матеріалу). До немаркованого пакувального матеріалу вжито заходи – знищення під контролем державних фітосанітарних інспекторів.

  2. Відділ карантину рослин

  Протягом І півріччя 2020 року на об’єкти регулювання видавались документи дозвільного характеру: карантинні сертифікати – 17506 штукфітосанітарні сертифікати – 5687 штукфітосанітарні сертифікати на реекспорт – 29 штук.

  У 1-му кварталі 2020 року проведено  63 планових перевірки дотримання норм діючого законодавства у сфері карантину рослин. Складено  26 розпоряджень щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходів державного нагляду. Накладено  28 адміністративних стягнень за ст.105 та ст.106 КУпАП на загальну суму 5389,00 грн.

  У 2-му кварталі планові перевірки дотримання норм діючого законодавства у сфері карантину рослин не проводились у зв’язку з виконанням Закону № 530-IX  Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

  Відповідно до Наказу Мінагрополітики від 07.08.2012 № 487 (Про затвердження Порядку офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки) проведено обстеження:

  – з метою встановлення сатусу вільного місця виробництва на площі 1 га, 2 ділянки (озимий ріпак);

  – підтверджено статус вільного місця виробництва – на площі 42,6 га, 2 тепличні господарство;

  – скасовано статус вільного місця виробництва на площі 245,959 га, 7 ділянок у зв’язку з невиконанням розпорядження державного фітосанітарного інспектора.

  Проведено обстеження території Київської області на виявлення карантинних організмів на площі 31347,219 га та 66295,1 м2.

  Виявлено в старих вогнищах:

  – амброзію полинолисту на площі 75,248 га;

  – золотисту картопляну нематоду на площі 0,95 га;

  – американський білий метелик на площі 0,8 га.

  У вогнищах амброзії полинолистої та американського білого метелика проведено відповідні заходи (механічні). Обстеження та ревізія старих вогнищ триває.

  Отримано 6 нотифікаційних повідомлень про невідповідність фітосанітарним заходам країн, до яких експортувалася продукція. Щодо всіх повідомлень проведено розслідування, результати яких направлено до Держпродспоживслужби.

  3. Відділ контролю за обігом засобів захисту рослин

  Спеціалістами відділу проведено 31 навчання працівників, робота  яких пов’язана з організацією та безпосереднім проведенням робіт по транспортуванню, зберіганню, застосуванню, торгівлею пестицидами і агрохімікатами (в районах, м. Києві). За результатам навчань видано 684 допуски (посвідчення).

  Інформаційний супровід: опубліковано 41 статтю (в районних газетах – 24, на офіційних сайтах органів місцевого самоврядування та на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області – 17), здійснено 1 виступ на радіо, 385 лекцій та бесід з актуальних питань.

  Державними фітосанітарними інспекторами проведено обстеження посівів ячменю для визначення фітосанітарного стану на відповідність Протоколу фітосанітарних вимог щодо експорту ячменю з України до КНР (в тому числі для встановлення статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від Tilletia controversa ) у Бориспільському районі на площі 447,0 га, також обстеження силосних корпусів та 9 складських приміщень на території Київської області. Враховуючи результати обстежень та висновки фітосанітарної експертизи складські приміщення відповідають Протоколам фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю, кукурудзи, сої з України до КНР.

  За підсумковими даними з проведення захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб та бур’янів захист рослин в області застосований на площі – 1627,3 тис. га, в т. ч.:

  • хімічний метод – 1590,1 тис.га, з нього:

  застосовано від шкідників – 361,2 тис.га;

  застосовано від хвороб – 374,1 тис.га;

  застосовано від бур’янів – 854,8 тис.га;

  • а також біометод  – 37,2 тис.га

  Протруєно насіння ярих зернових культур – 24,6 тис.тонн. Використано хімічних засобів захисту рослин – 1758,7  тонни та біологічних – 24,5 тонни.

  Державними фітосанітарними інспекторами відділу проведено 66 заходів державного нагляду (контролю) на дотримання вимог законодавства у сфері захисту рослин, а саме 65 планових та 1 позапланова перевірка – за зверненням фізичних осіб та згідно погодження Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. В результаті складено 24 приписи про порушення вимог чинного законодавства, накладено 5 адміністративних стягнень по ст. 83-1 пункт 2 КУпАП – екологічно необгрунтоване  здійснення  захисту  рослин, оштрафовано на суму 850,00 грн.

  Протягом лютого – березня 2020 року спеціалісти відділу взяли участь у 22 кущових  семінарах-нарадах  на тему: «Державне регулювання у галузі бджільництва, заходи з ліквідації хвороб бджіл та профілактика щодо їх отруєнь пестицидами».

  Розроблено та розміщено на офіційному сайті 3 місячні прогнози фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту основних с/г рослин.

  Подано інформаційних повідомлень – 28 шт; подано сигналізаційних повідомлень – 13 шт.

  Весняні контрольні обстеження проведені на площі – 53,3 тис.га

  Обстежено насіння на виявлення комірних щкідників – 0,407 тис.тонн.

  Обстежено плодових насаджень – 0,8 тис.га.

  Розроблено та видано «Прогноз на 2020р.» – 1 шт. (тираж 100 екз.)

  Літні обстеження посівів сільськогосподарських культур на заселеність шкідниками та ураженість хворобами проведені на площі –  182,2 тис.га

  Проведено постійний моніторинг фітосанітарного стану посівів основних сільськогосподарських культур на площі – 52,5 тис.га

  4. Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

  За І півріччя 2020 року спеціалістами відділу було здійснено 20 заходів контролю, з них 14 заходів державного нагляду щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері насінництва та розсадництва, 5 заходів державного нагляду щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин та 1 захід державного нагляду щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері господарської діяльності з біологічної і генетичної безпеки, щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання ГМО у відкритій системі. За  результатами державного контролю  складено 20 уніфікованих актів,  10 приписів щодо виявлених порушень вимог законодавства, з них:

  – 9  у сфері насінництва та розсаднитва;

  – 1 у сфері охорони прав на сорти рослин.

  На виконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20.12.2018 року № 613 «Про затвердження порядку знищення насіння, яке не може використовуватись на посів, продовольчі, кормові та інші цілі, та садивного матеріалу який не може бути використаний для створення багаторічних насаджень або інших цілях» державними інспекторами відділу здійснено контроль за знищенням протруєного насіння в кількості 19189,06 кг, яке не може бути використано на посів та інші цілі (оз.жито- 10889,9 кг, ячмінь – 1080 кг.соняник-304 кг, кукурудза- 3544.35 кг, горох-3132 кг, соя-  66 кг,. батьківські лінії кукурудзи –  174 кг).

  Узгоджено та затверджено 25 план – схем розташування посівів перехреснозапильних культур 18 суб’єктам насінництва та розсадництва на 2020 рік.

  Спеціалістами відділу проведено 98 бесід, 12 нарад-семінарів  із суб’єктами господарювання та органами місцевого самоврядування в Кагарлицькому, Богуславському, Таращанському, Білоцерківському, Сквирському, Рокитнянському, Ставищанському, Володарському, Миронівському, Баришівському районах  з метою ознайомлення сільгоспвиробників з порядком проведення заходів державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, ГМО, що використовуються у відкритих системах.  Проведено навчальний семінар для державних інспекторів управління на тему: «Порядок проведення перевірки сертифікатів та підтверджень у разі ввезення та/або вивезення насіння і садивного матеріалу, зразків насіння і садивного матеріалу, дослідних зразків сортів». Підготовлено та опубліковано 65 статей з актуальних питань у сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, ГМО, що використовується у відкритих системах.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій