Перейти до основної сторінки
За повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області 04 грудня 2020 року зареєстровано випадок грипу птахів типу А1 субтипу Н5 в особистому селянському господарстві мешканця с. Кандибине, Новоодеського району Миколаївської області.
Наразі проводиться комплекс заходів щодо локалізації, ліквідації та недопущення поширення захворювання територією країни.
Звертаємо увагу!
Грип птиці, це висококонтагіозна вірусна хвороба птахів, для якої характерний гострий перебіг з явищами септицемії, ураженням органів дихання та травлення.
На грип хворіє птиця будь-якого віку, а смертність при захворюванні досягає 80-100 %.
Крім того, наразі лікування пташиного грипу не розроблено!
Захворювання призводить до значних економічних збитків, які пов’язані зі смертністю тварин та знищенням поголів’я птахів в епізоотичному осередку.
Крім того, на «пташиний грип» можуть хворіти люди. Так, одночасна циркуляція людських типів вірусів грипу (H1N1, H3N2, H2N2) і високопатогенних штамів пташиного грипу (H5N1, H7N3) може призвести до утворення пандемічного варіанта вірусу пташиного грипу H5N1, що є небезпечний для людини.
Механізм передавання збудника «пташиного грипу» до людини:
Для запобігання занесення грипу птиці в особисті селянські господарства необхідно:
Дії при підозрі на захворювання:
Підсумовуючи вищезазначене головне управління Держпродспоживслужби в Київській області звертаючись до населення і всіх операторів ринку, що здійснюють свою діяльність в галузі птахівництва та вкотре наполягає на безумовне дотримування профілактичних заходів, що передбачені в Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці (посилання) та Ветеринарно-санітарних правилах для птахівничих господарств і вимог до їх проектування (посилання), а при виявлені будь-яких ознак незвичної поведінки птиці, або у випадку її масової загибелі терміново сповіщати територіальний орган Держпродспоживслужби.
Контакти для повідомлень при підозрі на захворювання:
Попередня
Наступна