• In English
 • БЕЗПЕЧНЕ СВЯТО! – ЯК ПРАВИЛЬНО КОРИСТУВАТИСЯ ПІРОТЕХНІЧНИМИ ВИРОБАМИ?
  , опубліковано 24 Грудня 2020 року о 12:12

  Піротехніка за задумом була створена, щоб дарувати людям задоволення. Феєрверки, салюти та інші піротехнічні вироби використовуються у нас здавна, щоб створити відчуття свята. А в невмілих і безвідповідальних руках навіть найбезпечніша річ може стати смертельно небезпечною”, тож не зайвим буде нагадати, як правильно купувати та використовувати піротехнічні вироби.

  ІСНУЄ ЦІЛИЙ РЯД ВАЖЛИВИХ ЕЛЕМЕНТІВ, ЯКІ СЛІД ВРАХОВУВАТИ ПРИ КУПІВЛІ ФЕЄРВЕРКІВ

  ИллюстрацияНайбільш важливими з них є ті, які безпосередньо впливають на нашу безпеку. Етикетки повинні містити інформацію  про те, як використовувати продукт, беручи до уваги охорону навколишнього середовища, збереження безпечної відстані.
  Крім того, належним чином маркований піротехнічний виріб повинен містити:

  а) найменування виробу;

  б) адресу виробника, постачальника;

  в) тип піротехнічного виробу;

  г) вікові обмеження;

  д) клас піротехнічного виробу;

  е) інструкцію щодо використання та зберігання;

  є) місяць та рік виготовлення;

  ж) строк зберігання;

  з) радіус небезпечної зони дії піротехнічного виробу;

  и) вага піротехнічної суміші та/або вибухової речовини;

  і) національний знак відповідності та ідентифікаційний номер призначеного органу, що провів процедуру оцінки відповідності піротехнічного виробу.

  Головне при використані салютів це безпека, її повинні гарантувати спеціалісти, які професійно займаються з піротехнічними виробами будь-якого роду та виду. Вони можуть надати консультацію щодо правильної установки,  розміщення, підготування салютної продукції, адже відомо, що вони можуть бути різних форм, габаритів, ефектів, для приміщення, та ті, що використовуються на відкритому просторі.

  Кожна установа, яка займається продажем даного продукту, повинна мати ліцензію та дозвіл на продаж піротехнічних виробів.

  Бавивши себе та друзів святковим феєрверком, будь ласка, уважно читайте та слідкуйте інструкції, яка розміщена на виробі або на його пакуванні, також звертайте увагу на дату виготовлення та термін придатності.

  Класифікація піротехнічних виробів

  Піротехнічні вироби поділяються на:

  1) феєрверки (феєрверочні вироби):

  •      класу 1 (феєрверки загального використання, що мають дуже низький рівень небезпеки та шуму і можуть використовуватися у житлових будівлях);
  •      класу 2 (феєрверки загального використання, що мають низький рівень небезпеки та шуму і не призначені для використання у житлових будівлях);
  •      класу 3 (феєрверки загального використання, що мають середній рівень небезпеки і не призначені для використання у житлових будівлях);
  •      класу 4 (феєрверки професійного використання, що мають високий рівень небезпеки);

  2) сценічні піротехнічні вироби:

  •      класу Т1 (мають низький рівень небезпеки);
  •      класу Т2 (мають високий рівень небезпеки і призначені для використання виключно особами із спеціальною підготовкою);

  3) піротехнічні вироби, зокрема ті, що призначені для транспортних засобів:

  •      класу Р1 (мають низький рівень небезпеки);
  •      класу Р2 (мають високий рівень небезпеки і призначені для використання виключно особами із спеціальною підготовкою).

   

  Піротехнічні вироби заборонено продавати або передавати особам, які не досягли такого віку:

  1) феєрверки:

  •      класу 1 – 12 років;
  •      класу 2 – 16 років;
  •      класу 3 – 18 років.

  2) сценічні піротехнічні вироби класу Т1 та піротехнічні вироби класу Р1 – 18 років

  ИллюстрацияТакож заборонено продавати або передавати феєрверки класу 4, сценічні піротехнічні вироби класу Т2 та піротехнічні вироби класу Р2 особам, що не мають спеціальної підготовки.
  Діти, які купують небезпечні забавки, можуть отримати травми, опіки, каліцтва. Адже, саме вони найчастіше потрапляють у групу ризику, порушуючи правила техніки безпеки.
  Забороняється застосування піротехніки у встановлений законом нічний час з 22.00 до 8.00 години, за винятком дня святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня.

   

  Основні правила поведінки при користуванні піротехнічними засобами

  Щорічна статистика показує, що з наближенням Новорічних та Різдв’яних свят, зустріч яких ми вже не можемо уявити без феєрверків,  піротехнічні шоу приносять не тільки естетичне задоволення, але й фізичні та моральні страждання, у разі їх неправильного застосування.

  Яскравий вид розваг, такий як запалювання петард, ракет та феєрверків є небезпечною та ризикованою справою. І це не дивно. Адже з використанням піротехнічних засобів у небо злітають і вибухають тисячі вогнів. Іноді ці вогні не встигають згаснути і падають на дахи будинків та підпалюють їх, іноді вибухають під ногами перехожих чи в руках самих підпалювачів.

  Завжди потрібно забезпечити безпеку собі та оточуючим. Переконайтеся в тому, що піротехнічний заряд не є перешкодою для гілок дерев, покрівельних матеріалів і чи знаходиться він на достатній відстані від матеріалів і предметів, які становлять небезпеку загоряння.

  Якщо ви все ж таки придбали петарди, ракети чи феєрверки або вирішили побути в місцях їх масового застосування, суворо дотримуйтесь основних правил безпеки.

  ИллюстрацияНе купуйте петарди і феєрверки на стихійних ринках, в електричках, в підземних переходах, а тільки в магазинах, що мають ліцензію на продаж піротехніки. Придбана з рук піротехнічна іграшка може розірватися вже в момент підпалу, а як вона діятиме в процесі спалювання порохової суміші – взагалі не передбачиш.

   

   

  • Не підходьте до місця проведення феєрверку (салюту) ближче ніж на 300 – 400 м.
  • Не збирайте залишки ракет, що впали на землю, вони можуть вибухнути у вас в руках, і в жодному разі не кладіть їх до кишені, це може привести до трагічного наслідку.
  • Кожен виріб має бути забезпечений інструкцією українською мовою, яка містить обмеження в користуванні за віком і правила утилізації.
  • Переконайтеся, що термін їх придатності не закінчився. Багато нешкідливих хлопавок після довготривалого зберігання стають смертельно небезпечними.
  • Бавлячись з уже купленою піротехнікою, не намагайтеся дізнатися, що знаходиться всередині неї. Не виключено, що ваша цікавість може коштувати вам життя.
  • Минайте стороною піротехніку з дефектами. Якщо корпус тріснув, роздувся або видно, що виріб намок, навіть близько до нього не підходьте. Подивіться, чи немає на поверхні ракети сірого  або чорного нальоту. У будь-який момент вона може спалахнути від тертя.
  • Пам’ятайте, якщо запальний шнур коротший ніж два сантиметри або зламаний, то після запуску ви не встигнете відбігти на безпечну відстань.
  • Піротехніку не можна зберігати без упаковки, в якій вона продавалась. А вже тим більше не носіть її в кишенях – суміш, яка містить порох, може від тертя вибухнути.
  • Не лягайте спати відразу, якщо спалили у квартирі кілька бенгальських вогнів. Після цих забав у повітрі залишається мало кисню, натомість воно насичується шкідливими продуктами горіння. Незабудьте обов’язково провітрить приміщення.
  • Не запускайте ракети біля будівель, а тим більше всередині них.
  • До будь-якого піротехнічного виробу не можна підходити раніше, ніж через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не підходити ще довше. До речі, якщо в пристрої закладено більш ніж 90 зарядів, купувати його не радимо. Це вже професійне устаткування. У невмілих руках воно може виявитися дуже небезпечним.
  • У жодному разі не знищуйте непридатні петарди в багатті або в печі. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки – залити її водою на дві години і лише після цього викинути разом із звичайним сміттям.

  Якщо ви вже вирішили прикрасити своє свято піротехнічними засобами – зробіть це так, щоб ні ви, ні ті, хто вас оточує – не постраждали.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій