• In English
 • ЗАХИСТ ПОСІВІВ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ВІД ШКІДЛИВИХ ОРГАНІЗМІВ НА ПОЧАТКУ ВЕГЕТАЦІЇ.
  , опубліковано 29 Березня 2021 року о 17:17

  Сучасні технології вирощування цукрових буряків передбачають багаторазове використання хімічних засобів захисту рослин від бур’янів, хвороб і шкідників.

  Багаторічний досвід показує, що однією з головних перешкод на шляху отриманні високих врожаїв  цукрових буряків

  є шкідливі об’єкти (шкідники, збудники хвороб, бур’яни), які присутні щороку і можуть знижувати урожайність культури без застосування системи захисту в середньому до 50 % і більше.

  Щоб отримати високий врожаїв цукристих по-перше, необхідно провести сівбу буряків у ранні терміни , адже затягування посіву  може сприяти втратам до 20 % врожаю. Обов’язкова умова при проведенні сівби − швидкість руху агрегату не більше 5-6 км/год., що дасть можливість рівномірно розподілити насіння по площі та закласти на однакову глибину.

  При засміченості полів злаковими бур’янами (види мишію, просо куряче, сорго та ін.) і деякими видами однорічних дводольних бур’янів економічно виправданим буде внесення до появи сходів буряків ґрунтових  гербіцидів на основі  діючої речовини метолахлор, 960 г/л 1,6-2,6 л/га. Період захисної дії  яких від 4 до 6 тижнів в залежності від погодних умов. Діюча речовина препарату блокує ділення клітин, в результаті чого чутливі бур’яни припиняють ріст на ранніх стадіях розвитку.

  Важливе значення в системі захисту посівів цукрових буряків від бур’янів має своєчасне проведення першої обробки по сходам буряків.  Необхідно першу хімічну обробку проводити в фазі сім’ядоль культури. Адже більшість бур’янів в цей період також перебуває в цій фазі, і їх майже не видно на полі, але працювати проти них вже необхідно:

  1-ше оприскування посівів  буряків  проводять у фазі сім‘ядоль, наступні з інтервалом 7-14 днів гербіцидами з діючою речовиною фенмедифам, 91 г/л, десмедифам, 71 г/л, етофумезат, 112 г/л  з нормою витрати  0,7 -1,2 л/га. Це селективні  трьохкомпонентні гербіциди з ґрунтовою дією. Проникаючи в рослини препарат порушує фотосинтез і обмін білків в клітинах бур’янів, сповільнює ріст меристемних тканин і поділ клітин. Висока температура повітря (до 25 °С) і інтенсивне сонячне випромінювання підсилюють  дію таких гербіцидів.

  В боротьбі з однорічними злаковими бур’янами  рекомендується проводити обприскування посівів у фазі 2-4 листки у бур’янів (незалежно від фази розвитку культури), для боротьби з багаторічними злаковими обприскування проводять за висоти бур’янів 10-20 см ( незалежно від фази розвитку культури)  використовуючи один із дозволених в «Переліку…» гербіцид із групи грамініцидів.

  Залежно від видового складу і фази розвитку бур’янів підбираються препарати та їх бакові суміші.

  В боротьбі з осотами зазвичай застосовують гербіцид лонтрел та його аналоги (клопіралід, 300 г/л) 0,3-0,5 л/га. Його потрібно вносити у проміжку першої та другої пари листків цукрових буряків. Але при високій засміченості поля видами осотів можна практикувати дробове внесення (перша обробка у фазі розвинених сім’ядоль буряка, не більше 1/3 норми).

  Цукровий буряк може пошкоджуватися значною чисельністю шкідників із різних біологічних груп. Під час вегетації потрібно враховувати економічні пороги шкідливості та вибирати найкращі строки обприскування посівів для максимального знищення того чи іншого шкідника.

  На цукровому буряку для боротьби з комплексом грунтових шкідників вноситься в рядки одночасно з посівом  інсектицидФорс® 1,5 G , при цьому реєстраційна норма становить 4,5–6,0 кг/га.  Інсектицид завдяки своїм властивостям здатний контролювати майже всіх ґрунтових шкідників, окрім хіба що нематод.

  При чисельності ЕПШ і більше для звичайного бурякового довгоносика -0,2-0,3, сірого – 0,2-0,5,  блішок – 3 – 7 екз./кв.м ; крихітки – 1,5 -2,5 екз.в куб.дм. грунту у фазу сходи – 2 -3 пари справжніх листків проводять оприскування інсектицидами6 вантекс,М к.с.- 0,06-0,07 л/га,; енжіо 247,КС -0,18 л/га, протеус 110,МД -1,0 л/га, актара -0,08 кг/га та іншими дозволеними в . «Переліку…».

  Виробники повинні суворо пам’ятати, що обробка рослин та інших об’єктів повинна здійснюватись суворо за показаннями з обов’язковим врахуванням економічної межі шкідливості, ступеню розвитку хвороб рослин і бур’янів, а також прогнозу погоди.

  Пам’ятайте своєчасний захист посівів є запорукою ваших достатків.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій