• In English
 • ПРО АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ У СФЕРІ БДЖІЛЬНИЦТВА
  , опубліковано 08 Квітня 2021 року о 16:16

  Для сприяння розвитку галузі бджільництва та підвищення рівня обізнаності суб’єктів господарювання всіх форм власності 8 квітня 2021 року з ініціативи Білоцерківського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області відбулася виробнича нарада за участі керівника Громадської організації «Білоцерківське районне товариство бджолярів» Вергелеса П. Г., щодо  актуальних питань у сфері бджільництва. Визначено, що Наказом Міністерства розвитку економіки,  торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року № 338, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.03.2021 року за № 280/35902 «Про деякі питання у сфері бджільництва», затверджено новий Порядок реєстрації пасіки, а також Порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, Інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин та План породного районування бджіл.

  В ході проведення наради, посадові особи управління  звернули увагу на те, що відповідно до вищезазначеного наказу втратив чинність наказ Міністерства аграрної політики України, Української академії аграрних наук від 20.09.2000 року № 184/82  «Про затвердження нормативно-правових актів з питань розвитку бджільництва», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2000 року за № 736/4957.

  На вимогу п.1 розділу III Порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки – видача паспорта пасіки здійснюється в день звернення за заявою про видачу паспорта пасіки (додаток 2), що подається власником пасіки або уповноваженою ним особою до територіального органу компетентного органу за місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки в письмовій або електронній формі (з накладенням кваліфікованого електронного підпису). До заяви додається заповнений та підписаний власником пасіки або уповноваженою ним особою паспорт пасіки.

  Також, відповідно до п.2 нового Порядку реєстрації пасіки, пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом в органах місцевого самоврядування. Наголошено, що згідно п. 3 реєстрація пасіки здійснюється виключно після видачі ветеринарно-санітарного паспорту пасіки територіальним органом Держпродспоживслужби України.

  Відповідно до п.7 даного Порядку у разі припинення діяльності пасіки, її власник протягом 10 календарних днів письмово інформує про це орган місцевого самоврядування, де зареєстровано пасіку.

  Відповідно до п.8 Порядку у випадку перевезення (кочівлі) пасіки  на адміністративну територію іншого органу місцевого самоврядування її власник інформує про це вказані органи самоврядування засобами електронного зв’язку або в письмовій формі не пізніше, ніж за 2 календарних дні до перевезення (кочівлі) пасіки на їх територію у порядку, визначеному пунктом 8 даного Порядку.

  Детально з текстом наказу та додатками  можна ознайомитися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0280-21#Text

  Білоцерківське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області

  Call Now Button
  Будь в курсі подій