• In English
 • ПРО ПІДОЗРУ ВИНИКНЕННЯ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ.
  , опубліковано 09 Квітня 2021 року о 11:11

  Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Головне управління) повідомляє, що відповідно до інформації Обухівського районного управління, на несанкціонованому сміттєзвалищі, розташованому на території комунального підприємства колишньої сільської ради (вул. Заводська, 2, с. Григорівка, Обухівський район, Київська область) виявлено 4 трупи свиней (молодняк).

  При виїзді на місце група швидкого реагування в складі посадових осіб Обухівського районного управління Головного управління та Обухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини встановила, що на вказаному сміттєзвалищі облаштовано пристосоване приміщення для утримання свиней (утримується біля 70 голів), що належать гр. Кравчуку Костянтину Юрійовичу. Крім того, за даною адресою утримуються: 1 баран, 5 кіз та 3 собаки.

  З метою виключення (підтвердження) африканської чуми свиней від трупа поросяти відібрано патологічний матеріал та направлено для лабораторних досліджень в Центральну випробувальну державну лабораторію Держпродспоживслужби в Київській області та місті Києві.

  Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Центральної випробувальної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та місті Києві при молекулярно-генетичних випробуваннях ДНК вірусу африканської чуми свиней не виявлено.

  На місці виявлення трупів свиней проведено всі необхідні заходи, що передбачені вимогами Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

  За рішенням ДНПК при Обухівській міській раді від 08.04.2021 гр. Кравчука В. Ю. зобов’язано в термін до 14.04.2021 припинити утримання тварин за вказаною адресою та перемістити їх після проведення ідентифікації.

  Головне управління вкотре наголошує, що в умовах напруженої епізоотичної ситуації щодо АЧС в Україні здоров’я та благополуччя тварин повністю залежить від громадської свідомості та дій осіб, які утримують цих тварин. Неналежне виконання заходів біобезпеки, в тому числі згодовування свиням кормів та харчових відходів із закладів громадського харчування без термічної обробки створює загрозу занесення вірусу АЧС у господарство та його розповсюдження на інші.

  Зважаючи на значні економічні збитки, що наносить африканська чума свиней та пов’язану з цим соціально-економічну напругу, тільки відповідальне ставлення власників тварин до заходів біобезпеки може убезпечити від небажаних наслідків.

  З метою запобігання занесення вірусу АЧС в господарства всіх форм власності Головне управління рекомендує:

  1. Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.

  2. Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами, чи сторонніми людьми.

  3. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.

  4. Регулярно здійснювати очистку приміщень у яких утримуються свині.

  5. Обслуговування тварин проводити лише у окремому змінному одязі, при цьому використовувати засоби догляду, інвентар закріплений за кожним приміщенням.

  6. Постійно вести боротьбу з гризунами.

  7. Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.

  8. Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів, що підтверджують їх здоров’я та епізоотичне благополуччя територій їх походження.

  9. Забій тварин проводити лише після проведення передзабійного клінічного огляду спеціалістом державної служби ветеринарної медицини.

  10. Реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.

  11. Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях та на стихійних ринках.

  12. При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання та/або при загибелі свиней негайно повідомити спеціаліста найближчої державної установи ветеринарної медицини.

  13. Обов’язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.

  14. Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки непридатні для споживання людиною утилізувати згідно Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною».

  15. Не переробляти трупи свиней та/або туші вимушено забитих свиней.

  16. Не використовувати харчові відходи без термічної обробки для годівлі тварин.

  17. Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині.

  Пам’ятайте!!! При підозрі захворювання, незвичній поведінці чи у випадку масової загибелі свиней необхідно терміново сповістити територіальний орган Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби) у вашому районі або області!

   

  Контакти при будь-якій підозрі:

  Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області

  Адреса: 08133, м. Вишневе, вул. Балукова, 22

  тел.: (044) 406-38-13, https://dpssko.gov.ua/oblvet.org.ua/

  Call Now Button
  Будь в курсі подій