• In English
 • УВАГА! НЕБЕЗПЕКА У ПОСІВАХ ОЗИМОГО РІПАКУ!
  , опубліковано 30 Квітня 2021 року о 21:21

  Фітосанітарним моніторингом озимого ріпаку, проведеним спеціалістами управління фітосанітарної безпеки, виявлено початок заселення посівів комплексом комах-шкідників: стебловим прихованохоботником, ріпаковим квіткоїдом, хрестоцвітими й ріпаковими блішками, оленкою волохатою, якими заселено та слабко пошкоджено у крайових смугах 1-8% рослин. Надалі шкідливість фітофагів збільшуватиметься.

  Згідно ст. 5 Закону України «Про захист рослин» фітосанітарний нагляд за станом угідь, посівів, насаджень здійснюють підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни, діяльність яких пов’язана з користуванням землею, вирощуванням рослин сільськогосподарського та іншого призначення.

  Для захисту озимого ріпаку необхідно провести моніторинг посівів та у разі виявлення на початку та під час бутонізації ріпаку 5-6 жуків- шкідників на рослину, провести крайові або суцільні обробки інсектицидами, рекомендованими «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», які безпечні для бджіл та джмелів.

  При обприскуванні інсектицидами посівів ріпаку  (насіннєвих та призначених на технічні цілі) необхідно дотримуватися строків останньої обробки  до збирання врожаю.

  Під час роботи з пестицидами необхідно дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

   

  Заздалегідь, перед початком хімобробок слід повідомити власників   вуликів про необхідність прийняття заходів по охороні бджіл!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій