Перейти до основної сторінки
Фітосанітарним моніторингом озимого ріпаку, проведеним спеціалістами управління фітосанітарної безпеки, виявлено початок заселення посівів комплексом комах-шкідників: стебловим прихованохоботником, ріпаковим квіткоїдом, хрестоцвітими й ріпаковими блішками, оленкою волохатою, якими заселено та слабко пошкоджено у крайових смугах 1-8% рослин. Надалі шкідливість фітофагів збільшуватиметься.
Згідно ст. 5 Закону України «Про захист рослин» фітосанітарний нагляд за станом угідь, посівів, насаджень здійснюють підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни, діяльність яких пов’язана з користуванням землею, вирощуванням рослин сільськогосподарського та іншого призначення.
Для захисту озимого ріпаку необхідно провести моніторинг посівів та у разі виявлення на початку та під час бутонізації ріпаку 5-6 жуків- шкідників на рослину, провести крайові або суцільні обробки інсектицидами, рекомендованими «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», які безпечні для бджіл та джмелів.
При обприскуванні інсектицидами посівів ріпаку (насіннєвих та призначених на технічні цілі) необхідно дотримуватися строків останньої обробки до збирання врожаю.
Під час роботи з пестицидами необхідно дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.
Заздалегідь, перед початком хімобробок слід повідомити власників вуликів про необхідність прийняття заходів по охороні бджіл!
Попередня
Наступна