• In English
 • УВАГА! НЕБЕЗПЕКА У ПОСІВАХ ЯРИХ ЗЕРНОВИХ КОЛОСОВИХ КУЛЬТУР!
  , опубліковано 18 Травня 2021 року о 10:10

  Фітосанітарним моніторингом сходів ярих зернових колосових, проведеним спеціалістами управління фітосанітарної безпеки, відмічено заселення посівів хлібними блішками, цикадками, п’явицями, попелицями, злаковими мухами. Шкідники концентруються переважно по краях полів. Надалі за теплої сонячної погоди чисельність та шкідливість фітофагів зростатимуть.

  Згідно ст. 5 Закону України «Про захист рослин» фітосанітарний нагляд за станом угідь, посівів, насаджень здійснюють підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни, діяльність яких пов’язана з користуванням землею, вирощуванням рослин сільськогосподарського та іншого призначення.

  Для захисту рослин необхідно провести обстеження посівів та у разі виявлення у ярих ячменю, вівсу, пшениці у фази сходи-3-й листок на 1 кв. м 30-50 екз. хлібних блішок, 40 екз. цикадок, 10-30 жуків п’явиць та 40-50 екз. на 100 помахів сачка шведських мух, необхідно провести обприскування крайових смуг, а за необхідності всього посіву інсектицидами, рекомендованими «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

  При роботі з пестицидами необхідно дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій