• In English
 • УВАГА! НЕБЕЗПЕКА ВІД БАГАТОЇДНИХ СОВОК
  , опубліковано 03 Червня 2021 року о 16:16

  За даними фітосанітарного моніторингу, проведеного спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, в агроценозах області проходить літ метеликів підгризаючих та листогризучих совок (оклична, озима, совка-гамма, бавовникова, капустяна та інші). На світлопастку за ніч обліковується в середньому 4 метелика. Ці лускокрилі комахи відносяться до найбільш шкодочинних видів сільськогосподарських культур. Шкідливою стадією совок є гусениці, які пошкоджують понад 50 видів рослин. В ІІ половині червня може посилитися їх літ та сформуватись осередки підвищеної чисельності шкідника, що становитиме загрозу для сільськогосподарських культур.

  З метою запобігання шкідливості підгризаючих та листогризучих совок на сільськогосподарських культурах необхідно на початку масового відкладання яєць приступити до випуску яйцеїда-трихограми. у нормах, згідно рекомендацій.

  ЕПШ листогризучих совок у посівах буряків 2-3, багаторічних трав – 8-10 екз. на кв.м, соняшнику – 3 екз. на рослину, на ранній капусті 1-2, на пізній – 5 екз. на рослину за заселення 5% рослин і більше, застосовують рекомендовані інсектициди згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

  Обробки проводять у вечірні години, коли гусениці живляться на рослинах. Застосування інсектицидів на плантаціях томатів, баклажанів, перцю проти гусениць помідорної, бавовникової та інших совок бажано до початку плодоутворення.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій