• In English
 • УВАГА! НЕБЕЗПЕКА У ПОСІВАХ КУКУРУДЗИ!
  , опубліковано 18 Червня 2021 року о 11:11

  У посівах кукурудзи розпочав літ потенційно небезпечний шкідник – стебловий (кукурудзяний) метелик, що пошкоджує також просо, сорго та інші товстостеблові культури.

  Метелик по серпень відкладатиме яйця на нижню поверхню листків кукурудзи. Гусениці швидко проникатимуть у стебла, ушкоджуючи їх і качани. Крім прямої шкоди, пошкодження гусениць викликають ламання стебел, підвищену ураженість рослин стебловими гнилями й пліснявінням.

  Для збереження врожаю кукурудзи господарствам всіх форм власності необхідно проводити обстеження посівів. У фазу викидання волоті – формування зерна, на початку та в друге, в період масового відкладання яєць самицями кукурудзяного метелика, який триває 12-24 доби (залежно від температури повітря), дієвим та ефективним є біологічний захист – випуск трихограми за нормою 50-100 тис. самиць на 1 га.

  Обприскування посівів кукурудзи інсектицидами здійснюють за економічного порога шкодочинності – наявність на 18% рослин яйцекладок кукурудзяного метелика або 6-8% рослин з гусеницями кукурудзяного метелика чи бавовникової совки I і II віків. Для захисту посівів кукурудзи використовують препарати згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

  Обробітки інсектицидами проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.

  Захисні заходи слід застосовувати із дотриманням вимог техніки безпеки.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій