Перейти до основної сторінки
У посівах кукурудзи розпочав літ потенційно небезпечний шкідник – стебловий (кукурудзяний) метелик, що пошкоджує також просо, сорго та інші товстостеблові культури.
Метелик по серпень відкладатиме яйця на нижню поверхню листків кукурудзи. Гусениці швидко проникатимуть у стебла, ушкоджуючи їх і качани. Крім прямої шкоди, пошкодження гусениць викликають ламання стебел, підвищену ураженість рослин стебловими гнилями й пліснявінням.
Для збереження врожаю кукурудзи господарствам всіх форм власності необхідно проводити обстеження посівів. У фазу викидання волоті – формування зерна, на початку та в друге, в період масового відкладання яєць самицями кукурудзяного метелика, який триває 12-24 доби (залежно від температури повітря), дієвим та ефективним є біологічний захист – випуск трихограми за нормою 50-100 тис. самиць на 1 га.
Обприскування посівів кукурудзи інсектицидами здійснюють за економічного порога шкодочинності – наявність на 18% рослин яйцекладок кукурудзяного метелика або 6-8% рослин з гусеницями кукурудзяного метелика чи бавовникової совки I і II віків. Для захисту посівів кукурудзи використовують препарати згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Обробітки інсектицидами проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.
Захисні заходи слід застосовувати із дотриманням вимог техніки безпеки.
Попередня
Наступна