Перейти до основної сторінки
Збудник жовтої хвороби гіацинтів входить в перелік карантинних організмів відсутніх на території України Список А-1 (наказ Мінагрополітики №397 від 16.07.2019р) Рослини-господарі – гіацинти.
Перші ознаки захворювання жовтої хвороби гіацинтів з’являються на листках, осі суцвіття у вигляді водянистих, жовтих або коричневих смуг вздовж жилок листка. У вологу погоду на поверхні листка виступає жовтий слиз. Уражені рослини відстають у рості, не квітнуть; їх листки, починаючи з верхівок, жовтіють, стають коричневими і нарешті засихають.
Через судинну систему листків збудник жовтої хвороби гіацинтів проникає в лусочки цибулин, на поверхні яких, частіше з внутрішнього боку, з’являються спочатку дрібні, пізніше – значних розмірів, випуклі видовжені плями, що добре помітні за жовтим кольором на білій здоровій тканині лусочок.
При сильному ураженні денце цибулин загниває і легко продавлюється при натисканні пальцем. У деяких випадках хворі цибулини за зовнішнім виглядом не відрізняються від здорових, їх поверхня не має навіть слабких ознак хвороби: денце тверде, коріння нормально розвинене. Однак, на повздовжньому розрізі таких цибулин помітні ділянки тканини характерного жовтого кольору.
Патоген поширюється з хворими цибулинами, дощем, через інструменти, а також комахами. Бактерії проникають через дрібні поранення і продихи.
Основними країнами в яких знаходиться цей збудник хвороби є країни Європи (Польща, Нідерланди) а також Японія та Північна Америка.
При виявленні цієї хвороби необхідно знищувати цибулини гіацинтів –бажано спалити посадковий матеріал.
Попередня
Наступна