• In English
 • ВІТАЄМО З НАЙВАЖЛИВІШИМ ДЕРЖАВНИМ СВЯТОМ – ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!
  , опубліковано 28 Червня 2021 року о 00:00

  Вітаємо з найважливішим державним святом – Днем Конституції України!

   

  Щорічно 28 червня відзначається важливе державне свято – День Конституції України. Саме цього дня 25 років назад було введено в дію основний Закон України – Конституцію.

  Наша держава, зробивши європейський вибір, у непростій боротьбі відстоює територіальну цілісність і свободу. І в ці дні ми особливо розуміємо важливість Основного Закону, який захищає наші державні символи, нашу мову, кордони, права кожного громадянина України.

  Конституція України – це не лише Закон законів, це – серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення нашого суспільства. Вона увійшла в суспільне життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності й соборності України.

  Основою Конституції України є демократичні цінності, які єднають нас із країнами світового співтовариства, ідеали справедливості, рівності та верховенства права. Життя, здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнані найвищою цінністю у нашій державі.

  Ми всі повинні пам’ятати, як багато залежить від кожного з нас, адже дотримання законодавства, повага до своєї держави, її історії, традицій мають стати життєвими принципами кожного. Без сумніву, усі ми прагнемо, щоб задекларовані права були повсякденною реальністю, щоб люди впевнено дивилися у майбутнє.

  У цей урочистий день зичимо миру і злагоди в нашій великій українській родині, зміцнення добробуту, глибокої віри в наш народ і світле майбутнє України!!!

   

  Історія прийняття Конституції України

   

  Наша країна має багатовікову історію конституційного процесу. Дуже відомою є Конституція українського гетьмана Пилипа Орлика, що була опублікована ще на початку XVIII століття – в 1710 році і за оцінками істориків, стала однією з перших європейських конституцій нового часу.

  Сучасна історія Конституції України розпочалася 25 років тому. Її прийняття закріпило правові основи незалежної України, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло становленню України як самостійної та незалежної держави і повноправного суб’єкта міжнародних правових відносин.

  Цікаво, що Україна як незалежна держава прожила без власної Конституції практично п’ять років і стала останньою з пострадянських країн, де прийняли основоположний закон української держави.

  У 1996 році було створено спеціальну парламентську комісію під керівництвом депутата Михайла Сироти, якого вважають одним з «батьків» Конституції. Розгляд документа у Верховній раді почався 27 червня, а контролював процес особисто тодішній Президент Леонід Кучма.

  В ту ніч дискусія депутатів тривала протягом 23 годин, з 27 по 28 червня. А спікер Ради Олександр Мороз заявив, що депутати працюватимуть до тих пір, поки не буде прийнята Конституція.

  Тоді депутати врахували всі зауваження президента України Леоніда Кучми та підтримали всі суперечливі статті проекту: про державні символи нашої країни, про державну українську мову, про право приватної власності.

  28 червня о 9:20 відбулося голосування народних депутатів України за прийняття Конституції. За те, щоб прийняти Конституцію України проголосували 315 депутатів, 36 — проти, 12 утрималися, 30 не голосували.

  Після ухвалення Конституції Парламентарій урочисто вніс до зали синьо-жовтий державний прапор, тоді ж в українському парламенті вперше пролунав національний гімн України.

  Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.

  28 червня – не просто додатковий вихідний день влітку. Щороку влада та активісти намагаються донести громадянам важливість Конституції України, адже саме цей документ закріпив правові основи держави, її суверенітет і територіальну цілісність, основоположні права людини і громадянина.

  Цікаво, що День Конституції – це єдиний державний вихідний, згадка про який є в самому тексті Основного закону:

  «Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом -Днем Конституції України».

  Call Now Button
  Будь в курсі подій