• In English
 • ЗАХІДНИЙ КУКУРУДЗЯНИЙ ЖУК ( DIABROTICA)
  , опубліковано 20 Вересня 2021 року о 16:16

  Західний кукурудзяний жук (Diabrotica) – небезпечний шкідник кукурудзи, який вже виявлено на території Київської області.

  Личинки жука живляться корінням кукурудзи, що призводить до зменшення кореневої маси, поганого розвитку коріння і ураження його гнилями, які надають йому бурого забарвлення. Ослаблені рослини стають сприйнятливішими до різних захворювань, за рахунок того, що жуки та личинки є переносниками різноманітних збудників захворювань.

  При відсутності рослин кукурудзи жук певний час може живитися корінням деяких злакових трав, на яких не здатний повноцінно розвиватись.

  Пошкоджені дорослі рослини кукурудзи під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми «гусячої шиї». При цьому стає повністю або частково неможливий механізований збір врожаю. Найбільша шкодочинність західного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна, що є в наш час нажаль нормою. При беззмінному вирощуванні кукурудзи значно зростає щільність популяції цього шкідника.

  При підозрі на виявлення західного кукурудзяного жука в посівах кукурудзи необхідно негайно звернутись до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, або ж звернутися до державного фітосанітарного інспектора, який закріплений в вашій громаді.

   

  Call Now Button
  Будь в курсі подій