• In English
 • ОБЕРЕЖНО – НЕБЕЗПЕЧНА РОСЛИНА
  , опубліковано 24 Вересня 2021 року о 10:10

  Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) – один з небезпечних карантинних бур’янів. Це – однорічна рослина заввишки 20 – 250 см. відноситься до родини айстрових., нагадує полин гіркий. Коренева система проникає в ґрунт до 4 метрів, чим зневоднює і виснажує його.

  Розмножується насінням, яке визріває у серпні – вересні. Одна рослина може дати до 100 тисяч зернят, які здатні проростати на протязі 10 – 15 років після визрівання.

  Розповсюджується бур’ян вітром, транспортом ( колеса автомобілів, тракторів і інших транспортних засобів ), взуттям людей, до якого прилипає насіння разом із ґрунтом.

  Ця рослина засмічує всі сільськогосподарські культури, а також городи, сади, луки, пасовища. Часто зустрічається на узбіччях доріг, по берегах річок і ставків. Вона дуже швидко захоплює погано оброблені поля, городи, виноградники, баштани, сади, занедбані газони.

  Особливо небезпечна амброзія для людини під час цвітіння. Кожна рослина утворює мільярди пилкових зерен (пилок), які переносяться вітром на великі відстані і можуть викликати сильну алергію. У хворого набрякають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очей, болить голова, настає задишка, сльозотеча, нежить, виникає слабкість, погіршується зір.

  Заходи по знищенню амброзії мають бути не одноразовими, а постійними. Потрібно не допускати її масового розмноження.

  Карантинні заходи включають проведення обстежень на виявлення нових вогнищ та ревізію старих. Та передбачають проведення комплексу заходів, які спрямовані на ліквідацію вогнищ амброзії і її подальше розповсюдження.

  До агротехнічних заходів відносять дотримання сівозміни, очищення посівного матеріалу від насіння амброзії, лущення стерні, періодичні глибокі оранки ґрунту. Скошування амброзії декілька разів під час вегетації амброзії. На невеликих площах виривання з корінням, з подальшим знищенням. На полях найкращий захист від цієї рослини забезпечують культури суцільного посіву.

  Хімічний метод боротьби з амброзією є найбільш дієвим. Для знищення амброзії застосовують гербіциди, які є у «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Зазначені заходи можуть бути ефективними тільки у разі їхнього систематичного виконання протягом тривалого часу.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій