• In English
 • КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗАВЕРШЕНО ОСІННЮ КАМПАНІЮ З ПЕРОРАЛЬНОЇ ІМУНІЗАЦІЇ ДИКИХ ТВАРИН ПРОТИ СКАЗУ
  , опубліковано 27 Вересня 2021 року о 16:16

  25 вересня 2021 року на Київщині завершено проведення осінньої кампанії пероральної імунізації (вакцинації) диких м’ясоїдних тварин проти сказу, яка здійснювалася в рамках виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Україні у 2021 році.

  Імунізація відбувалась вакциною «Орісвак» вітчизняного виробника (ТОВ «УКРВЕТПРОМПОСТАЧ», м. Бровари). Вакцина повністю безпечна для людей, тварин і навколишнього середовища. Має вигляд невеликих за розмірами поживних брикетів (принад). Зовнішня оболонка принад виготовлена із м’ясо-кісткового борошна, що має специфічний запах і приманює тварин на великих відстанях. В середині принад розміщено желеподібну капсулу з антигеном вірусу сказу. На 21 день після поїдання принади у тварин формується імунітет проти сказу, який триває мінімум 1 рік.

  Розповсюдження принад здійснювали за допомогою літаків АН-2, оснащених системою автоматичної реєстрації скидання вакцини. Польоти авіації відбувалися на заздалегідь визначених територіях над лісовими та сільськогосподарськими угіддями області, за виключенням територій населених пунктів, автошляхів та водойм. Загалом було розповсюджено 541913 доз вакцини (принад) на площі 21676,5 км2.

  Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області дякує всім учасникам осінньої кампанії з пероральної імунізації диких тварин проти сказу на території області.

   

  Звертаємо увагу!

  Заходи з пероральної вакцинації спрямовані на забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо сказу тварин в області завдяки запобіганню поширення збудника серед диких м’ясоїдних тварин, тому у разі виявлення брикетів з вакциною просимо їх не чіпати, не переміщати на інші місця та не руйнувати.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій