• In English
 • ОСТЕРІГАЙТЕСЬ ПІДРОБОК ПЕСТИЦИДІВ.
  , опубліковано 04 Лютого 2022 року о 09:09

  Розпочався новий рік. Аграрії області аналізують досягнення та недоліки в вирощуванні сільськогосподарських культур в минулому році. За 2021 рік сільгоспвиробниками Київської області захист сільськогосподарських культур в перерахунку на один слід було здійснено на площі 2086 тис. га, в т. ч. хімічним методом на площі 1868,9 тис. га, з них боротьбу з шкідниками проведено на площі 457,6 тис. га, хворобами – на площі 442,9 тис. га, бур’янами – на площі 10,568 тис. га. З метою зменшення пестицидного навантаження на ґрунт хліборобами Київщини було проведено біологічний захист сільськогосподарських культур на площі 217,1 тис. га. За 2021 рік було використано на території Київської області всього засобів захисту рослин 1970,16 т, в т. ч. хімічних засобів захисту рослин 1915,65 т.

  Використання засобів захисту рослин в Україні регламентовано Законами України “Про пестициди і агрохімікати”, “Про захист рослин” та низкою нормативно-правових актів.

  На даний час господарства Київської області активно заключають договори на поставку засобів захисту рослин на 2022 рік. Але при заключенні договорів керівники та спеціалісти с-г підприємств повинні обов’язково пам’ятати, що на ринку засобів захисту рослин є багато фальсифікованих препаратів.

  Усі пестициди, що реалізовуються в Україні згідно з чинним законодавством, проходять обов’язкову державну реєстрацію, в ході якої їх перевіряють на відповідність загальноприйнятим санітарно-гігієнічним нормам і встановленим рівням екологічної безпеки та включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів».

  На ринок пестицидів потрапляє величезна кількість підробленої продукції, під назвами відомих препаратів продають невідомі хімічні сполуки. Токсичні домішки невивчених препаратів потрапляють у довкілля, накопичуються у поверхневих та підземних водах і на довгі роки залишаються у ґрунті, впливаючи на майбутні врожаї та здоров’я людини!

  Фальсифіковані пестициди – це продукція, яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці тощо, або продукція, на упаковці якої зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням прав власника.

  Вони становлять особливу небезпеку, оскільки інформація про їхню небезпеку відсутня або обмежена, дія — непередбачувана, а завдана шкода — істотна та тривала.

  Підробки пестицидів можуть мати різні форми і походження:

  – відсутність діючої речовини в імітації препаративної форми.

  – зниження вмісту діючої речовини.

  – продаж замість препарату невідомих речовин.

  – продаж низькоякісних копій під назвою препарату.

  Фальсифікати становлять особливу небезпеку, оскільки підробки пестицидів можуть бути доволі якісними підробленими копіями представлених на ринку запатентованих препаратів або торгових марок, які важко відрізнити від справжніх товарів. Підробки, навіть за наявності діючої речовини, аналогічної тій, що є в оригінальному препараті, містять допоміжні речовини (стабілізатори, ад’юванти, барвники тощо) невідомого походження, що можуть формувати непередбачені шкідливі сполуки. Це може бути суто технічні домішки, які мають найнесподіваніші якості й активність, або більш дешеві речовини, часто токсичні, покликані замінити собою якісні компоненти оригінального препарату та зробити підробку дешевою. Тому фальсифіковані пестициди є не лише неефективними, а й майже завжди призводять до непередбачуваних наслідків та завдають значної шкоди та матеріальних збитків.

  Основними негативними наслідками застосування фальсифікату є:

  • часткове чи повне знищення врожаю;
  • відсутність ефекту бажаної дії від підроблених гербіцидів, інсектицидів та фунгіцидів;
  • забруднення зовнішнього середовища, поверхневих та ґрунтових вод;
  • погіршення родючості ґрунтів;
  • непридатна до споживання сільськогосподарська продукція, забруднена залишками заборонених шкідливих речовин та домішок;
  • шкода здоров’ю людей під час внесення препарату;
  • порушення репродуктивної функції людського організму, необоротний розлад імунної та нервової систем, вроджені каліцтва;
  • суттєві матеріальні збитки;
  • зіпсована репутація сільгоспвиробника як постачальника якісної та безпечної продукції.

  Тому при виборі засобів захисту рослин обов’язково дотримуйтесь таких правил:

  – купуйте засоби захисту рослин лише в офіційних дистриб’юторів, у спеціалізованих магазинах та у відомих фірмах, котрі добре себе зарекомендували на ринку пестицидів.

  – постачальники засобів захисту рослин повинні мати сертифікати відповідності на продукцію, що реалізується.

  – при покупці пестицидів звертайте особливу увагу на наявність захисних елементів на упаковці, таких як голограми, захисні плівки, номер партії, спеціальні показники на кришці, тощо. Оригінальну голограму неможливо зняти неушкодженою з упаковки.

  – інформація на етикетці повинна бути надрукована чітким шрифтом, українською мовою, із зазначенням: назви постачальника і його адреси в Україні, діючої речовини, назви препарату, номеру партії, ваги або об’єму, дати виготовлення та терміну придатності, найменування фірми-виробника і його адреси, регламенту застосування.

  – не купуйте підозріло дешеві, прострочені препарати у пошкодженій упаковці або без етикеток.

  – роздрібні засоби захисту рослин не розфасовуються в медичну тару.

   

  Пам’ятайте: фальсифіковані пестициди шкідливі для Вашого здоров’я, небезпечні для довкілля, токсичні для врожаїв!!!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій