• In English
 • ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКІВ НАСІННЯМ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ У 2022 РОЦІ
  , опубліковано 15 Квітня 2022 року о 12:12

  Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє, що задля забезпечення сільгосптоваровиробників насінням для проведення весняно-польових робіт у 2022 році Міністерство аграрної політики та продовольства України скасовує на час воєнного стану додаткові процедури із сертифікації насіннєвого матеріалу.

  Відповідно до вимог Наказу №144 від 03.03.2022 року Державне підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» зобов’язане забезпечити:

  – безперешкодний процес реалізації насіння і садивного матеріалу суб’єктами насінництва та розсадництва врожаю 2021 року та залишків минулих років, необхідного для посіву, без додаткових процедур із сертифікації;

  – визнання іноземних сертифікатів на імпортоване насіння без застосування додаткових процедур із сертифікації.

  В умовах воєнного стану, де є можливість і немає загрози життю та здоров’ю, рекомендуємо сільгосптоваровиробникам перевірити Ваш насіннєвий матеріал за його якісними показниками, що характеризують придатність його до посіву (схожість, енергія проростання, чистота, маса 1000 шт., життєздатність, вологість, зараженість хворобами, заселеність шкідниками).

  Найбільш важливим показником якості насіння є схожість, яка забезпечує нормальне проростання насіння в польових умовах. Існують поняття лабораторної та польової схожості насіння. Лабораторна схожість насіння визначається шляхом його пророщування за оптимальних умов протягом конкретного для кожної культури терміну. Польова схожість насіння, зазвичай, відрізняється від лабораторної, її показники можуть бути дещо нижчими, адже в лабораторіях створюються ідеальні умови для проростання насіння, що не завжди можливо в польових умовах. Це пов’язано з впливом низки чинників, таких як температура й вологість ґрунту, строки і глибина посіву, рівень агротехніки тощо.

  Важливими показниками якості насіння є енергія проростання насіння, що характеризує його здатність швидко і дружно проростати, та чистота насіння, яка характеризує відсоток насіння основної культури.

  Якщо знати енергію проростання, схожість, чистоту та масу 1000 насінин можна з високою точністю розрахувати норму висіву на гектар і не витратити зайвий посівний матеріал.

  Перевірка насіння на зараженість хворобами та заселеність шкідниками має важливе значення, адже результати таких досліджень будуть достатньою підставою для прийняття рішення про доцільність проведення обробки насіння та підбір протруйника необхідного спектра дії.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій