• In English
 • УВАГА! НЕБЕЗПЕКА У ПОСІВАХ ОЗИМОГО РІПАКУ!
  , опубліковано 09 Травня 2022 року о 12:12

  Звертаємо вашу увагу, що підвищення температури повітря сприяло початку виходу з місць зимівлі небезпечних для посівів озимого ріпаку комплексу комах-шкідників.

  Фітосанітарним моніторингом виявлено початок заселення посівів: стебловим прихованохоботником, ріпаковим квіткоїдом, хрестоцвітими й ріпаковими блішками, оленкою волохатою. В умовах підвищення температурного режиму спостерігатиметься різка активізація зазначених шкідників та їх шкідливість на посівах озимого ріпаку.

  Згідно ст. 5 Закону України «Про захист рослин» фітосанітарний нагляд за станом угідь, посівів, насаджень здійснюють підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни, діяльність яких пов’язана з користуванням землею, вирощуванням рослин сільськогосподарського та іншого призначення.

  Для захисту озимого ріпаку необхідно провести моніторинг посівів та у разі виявлення на початку та під час бутонізації ріпаку 5-6 жуків-шкідників на рослину, провести крайові або суцільні обробки інсектицидами, рекомендованими «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», які безпечні для бджіл та джмелів.

  При обприскуванні інсектицидами посівів ріпаку  (насіннєвих та призначених на технічні цілі) необхідно дотримуватися строків останньої обробки до збирання врожаю.

   

  При роботі з пестицидами необхідно дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

   

  Заздалегідь, перед початком хімобробок слід повідомити власників вуликів про необхідність прийняття заходів по охороні бджіл!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій