• In English
 • ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ СУБ’ЄКТІВ НАСІННИЦТВА ТА РОЗСАДНИЦТВА
  , опубліковано 12 Травня 2022 року о 18:18

  Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області нагадує суб’єктам господарювання, які планують виробництво насіння та садивного матеріалу з метою подальшої реалізації, відповідно до статті 12 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» потрібно подати заяву про включення юридичної або фізичної особи-підприємця до Державного Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2022 рік. Державний реєстр суб’єктів насінництва та розсадництва – це перелік суб’єктів насінництва та розсадництва, які виробляють насіння та/або садивний матеріал для реалізації відповідно до вимог Закону України «Про насіння і садивний матеріал».

  Заява подається до Міністерства сільського господарства України у письмовій та/або електронній формі або ж скористувавшись Онлайн-сервіс державних послуг, ідентифікатор послуги 01607. У письмовій формі заява подається особисто або надсилається поштовим відправленням за адресою: 01001, Україна, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, Міністерство аграрної політики та продовольства України. Можна звернутися за телефонами: (044)-200-47-73, (044)-200-40-28. При написанні листів та відправленні їх електронною поштою  необхідно вказати своє прізвище, ім’я та по батькові, зворотну адресу і контактний номер телефону для оперативного вирішення питань.

  Форми заяв, які подаються для включення заявника до Державного реєстру передбачені Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.06.2016 № 198 «Про затвердження форм заяв, які подаються для включення заявника до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва та для внесення змін до відомостей, які містит такий реєстр». Включення до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб проводиться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 882 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва».

  У заяві крім відомостей про таку особу, зазначається:

  – наявність у штатному розписі юридичної особи спеціаліста відповідної кваліфікації для організації насінництва та/або розсадництва або наявність відповідної кваліфікації безпосередньо у фізичної особи – підприємця;

  – наявність матеріально-технічної бази, необхідної для провадження господарської діяльності у сфері насінництва та/або розсадництва;

  – ботанічний таксон, назва сорту, категорія (генерація) та кількість (обсяг) насіння, садивного матеріалу, включеного до виробничої програми;

  – номер та дата видачі документа, на підставі якого фізичною особою – підприємцем або юридичною особою набуто право на використання сорту.

   

  До Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва вносяться такі відомості:

  – найменування/прізвище, ім’я та по батькові суб’єкта насінництва та розсадництва, його місцезнаходження/місце проживання;

  – ботанічний таксон;

  – назва сорту, який він виробляє;

  – категорія (генерація) та кількість (обсяг) насіння, садивного матеріалу, включеного до виробничої програми;

  – номер та дата видачі документа, на підставі якого фізичною особою – підприємцем або юридичною особою набуто право на використання сорту.

  Підставами для відмови у включенні до Реєстру є:

  – невідповідність поданих документів вимогам Закону України «Про насіння та садивний матеріал»;

  – виявлення у поданих документах недостовірної інформації.

  Мінагрополітики приймає рішення про включення фізичної особи – підприємця або юридичної особи до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва або про відмову у включенні до цього реєстру протягом 10 календарних днів з дня надходження заяви. Копія зазначеного рішення вручається (направляється) фізичній особі – підприємцю або юридичній особі не пізніше наступного робочого дня після його прийняття. Вручення (направлення) копії рішення здійснюється в будь-який спосіб, що забезпечує наявність доказів здійснення такого вручення (направлення). Якщо протягом строку розгляду заяви центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, не прийме рішення про включення або вмотивовану відмову у включенні до Реєстру, фізична особа-підприємець або юридична особа має право на виробництво насіння і садивного матеріалу для їх реалізації без включення до Реєстру з останнього дня розгляду заяви.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій