• In English
  • ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА М.БІЛА ЦЕРКВА
    , опубліковано 01 Червня 2022 року о 20:20

    Останнім часом в м.Біла Церква та Білоцерківському районі вкрай напружена ситуація щодо сказу тварин. Однією з причин є безвідповідальне ставлення власників тварин до проведення профілактичних щеплень проти сказу своїм улюбленцям.  Нехтування  Правилами утримання домашніх тварин приводить до розповсюдження сказу та наражає на небезпеку їх самих, а також оточуюче населення.

    Білоцерківська міська державна лікарня ветеринарної  медицини в рамках профілактичних протиепізоотичних заходів постійно, на безоплатній основі, проводить профілактичні щеплення домашніх тварин проти сказу.

    Вже традиційним є залучання до даного заходу студентів факультету ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету та учасників Зоозахисної  Волонтерської  Ініціативи .

    Під керівництвом викладачів кафедри епізоотології та інфекційних хвороб студенти факультету ветеринарної медицини отримують практичні навички з організації та виконання протиепізоотичних заходів та переймають безцінний досвід висококваліфікованих фахівців державної ветеринарної служби.

     

    Наразі державними установами ветеринарної медицини для імунізації тварин використовується вакцина антирабічна рідка інактивована «Рабістар» (RabiStar red). Після одноразового застосування вакцини захисний рівень антитіл досягається на 14 день і утримується на високому рівні не менше року. Згідно настанови по застосуванню вакцини м’ясоїдні тварини, народжені від вакцинованих самиць, підлягають щепленню з 3-х місячного віку, а народжені від не вакцинованих самиць можуть бути щеплені з 1-го до 3-х місячного віку з повторним щепленням через 12 місяців. В подальшому такі тварини підлягають ревакцинації один раз на 2 роки, а в зонах постійного неблагополуччя – кожного року.

     

    Довідково: Сказ (гідрофобія) – природно-осередкова хвороба вірусної етіології з гострим перебігом, для якої характерні тяжкі враження нервової системи у багатьох видів тварин та людини. Збудник сказу проникає в організм нейрогенним шляхом, тобто через нервові клітини внаслідок покусу або ослинення (навіть здорової шкіри) або інші контакти з хворою твариною. Для людини захворювання на сказ смертельне.

    За офіційними даними Міжнародного Епізоотичного Бюро (OIE) від сказу в світі щорічно гине майже 59000 людей, які раніше контактували з хворими тваринами. Клінічно сказ однаково проявляється як у людей, так і у тварин. В більшості випадків спостерігають глибоке ураження нервової системи у вигляді нервового збудження, агресивності, появи паралічів, спотворення апетиту, які приводять до критичного виснаження організму та смерті.

     

    ВЛАСНИКАМ ТВАРИН НЕОБХІДНО ЗНАТИ :

    1. Щорічно доставляти собак і котів до ветеринарних лікарень для проведення огляду, щеплення проти сказу та лікувально-профілактичних обробок. Суворо дотримуватися схем вакцинацій і ревакцинацій.

    2. Обов’язково вакцинувати собак і котів починаючи з 3-х місячного віку.

    3. Негайно повідомляти заклади охорони здоров’я та державні установи ветеринарної медицини про випадки покусів або травмування людини котом, собакою, кажаном або дикими тваринами, а також доставляти до державних ветеринарних лікарень тварин, які покусали або травмували тварин чи людей.

    4. Купувати, продавати, приймати участь у виставках тварин, а також переміщати тварин до інших населених пунктів дозволяється тільки при наявності ветеринарного свідоцтва або ветеринарної довідки форми №1 та ветеринарного паспорта з відміткою щодо вакцинації проти сказу, яку проведено не пізніше 12 місяців тому і не менше 30 днів до переміщення.

    5. При виїзді за кордон необхідно мати результати дослідження сироватки крові тварини на наявність антитіл до вірусу сказу.

    6. До полювання допускати тільки вакцинованих проти сказу тварин, про що у мисливців мають бути відповідні документи.

    7. У випадку загибелі котів, собак або інших тварин відразу повідомляти державні установи ветеринарної медицини.

    Будьте відповідальними та не байдужими до своїх пухнастих улюбленців!

    Не наражайте на небезпеку свою родину, оточуючих та домашніх тварин – зробіть вакцинацію кожній тварині !!!

    КОНТАКТИ

    Білоцерківська міська державна лікарня ветеринарної медицини

    м. Біла Церква, вул. Товарна, 27

    (04563) 6-10-23, 6-53-34

    Call Now Button
    Будь в курсі подій