• In English
 • ЩОДО ЗМІН ДО АНТИТЮТЮНОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА
  , опубліковано 15 Липня 2022 року о 10:10

  Закон України «Про заходи щодо попередження  зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» (далі – Закон) визначає основні принципи та напрями державної політики щодо попередження куріння тютюнових виробів, зниження рівня їх вживання серед населення, обмеження доступу до них дітей, охорони здоров’я населення від шкоди, що завдається їхньому здоров’ю внаслідок розвитку захворювань, інвалідності, а також смертності, спричинених курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання.

  Так, з 11 липня 2022 року в Україні набули чинності норми Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» № 1978-ІХ.

  Відповідно до статті 13 Закону, забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів:

  1) у ліфтах і таксофонах;

  2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;

  3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;

  4) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

  5) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

  6) у приміщеннях об’єктів культурного призначення;

  7) у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;

  8) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

  9) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

  10) у приміщеннях гуртожитків;

  11) на дитячих майданчиках;

  12) у місцях загального користування житлових будинків;

  13) у підземних переходах;

  14) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі;

  15) на вокзалах та станціях;

  16) на зупинках громадського транспорту.

  Забороняється куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів в аеропортах, крім спеціально відведених для цього місць.

  Крім того, суб’єкти господарювання зобов’язані у місцях та закладах, в яких куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено, розміщувати відповідну інформацію.

  У спеціально відведених в аеропортах місцях для куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів розміщується наочна інформація, що складається з графічного знака і тексту такого змісту: “Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!”. Площа таких місць не може перевищувати 5 відсотків загальної площі споруди аеропорту та має бути обладнана витяжною вентиляцією.

  Сільські, селищні та міські ради мають повноваження щодо заборони куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, тютюнових виробів без їх згоряння та кальянів у додатково визначених ними місцях.

  Виходячи з вищевикладеного, заборона куріння тютюнових виробів для нагрівання у зазначених Законом місцях встановлюється на одному рівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами.

  Про факти виявлення вказаних порушень на території Київської області просимо інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області за адресою: 08133, м. Вишневе,       вул. Балукова, 22; e-mail: gu@dpssko.gov.ua, тел. (044) 406-01-65.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій