• In English
 • ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ – НАЙБІЛЬШ ВАЖКЕ ХАРЧОВЕ ОТРУЄННЯ!!!!!!
  , опубліковано 02 Вересня 2022 року о 15:15

  Звертаємо увагу, що на території Київщини зареєстровано сімейний випадок отруєння грибами з важким перебігом враження та летальним випадком дитини.

  Сім’я вживала дикорослі печериці, які дуже схожі з блідою поганкою та печерицею рудіючою отруйною.

  Тяжкість отруєння грибами обумовлюється тим, що вони містять отруйні сполуки, що вибірково діють на внутрішні органи і системи людини, вражаючи шлунково-кишковий тракт, центральну нервову систему, серцево-судинну систему, печінку та нирки.

  Отруєння грибами є найбільш важкими харчовими отруєннями через вживання в їжу отруйних (близько 4% всіх отруєнь) або їстівних грибів – при порушенні їх обробки, техніки приготування та зберігання, при вживанні перезрілих, підгнилих, червивих плодових тіл грибів.

  Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хвилин після споживання, так і протягом декількох днів. Основними ознаками отруєння грибами є:

  – нудота,

  – блювання;

  – різкий біль у животі;

  – діарея;

  – запаморочення;

  – підвищення температури тіла;

  – зниження пульсу;

  – задуха;

  – судоми;

  – відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги);

  – поява галюцинацій та марення.

  Найголовніше – терміново телефонуйте «103». Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням і не намагайтеся “перечекати” – це може бути смертельно небезпечно!

  До приходу медичних працівників хворому, щоб видалити токсини, слід негайно  неодноразово промити шлунок. Для цього потерпілому треба дати велику кількість води кімнатної температури, до якої попередньо додають сіль або марганцівку, викликати  штучну блювоту. Після промивання шлунку хворого необхідно   напоїти холодним чаєм, злегка підсоленою водою. Для повного очищення кишківника застосовують клізму.

  Хворий до госпіталізації повинен дотримуватись постільного режиму, щоб не прискорився кровообіг. Категорично протипоказані алкогольні напої, які прискорюють всмоктування отрути.

  Залишки грибів або грибних страв треба обов’язково зберегти, тому що лабораторне їх дослідження допоможе встановити причину отруєння та призначити правильне лікування.

  УВАГА! ГРИБИ НЕ МОЖНА ЇСТИ

  – дітям;

  – людям похилого віку;

  – хворим на захворювання шлунково-кишкового тракту;

  – вагітним та матерям, які годують дітей молоком.

   

  ЗВЕРНІТЬ УВАГУ:

  У Київській області заборонили відвідувати ліси цивільному населенню. Заборона триватиме щонайменше до кінця режиму воєнного стану.

  ПАМ’ЯТАЙТЕ!

  Основною причиною смертельних випадків є пізнє звернення  людей за медичною допомогою.

  Любителі збирання грибів, будьте уважні і обережні, не ризикуйте здоров’ям – і своїм, і своїх близьких.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій