• In English
 • БЕЗВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЧИ НАВМИСНЕ ЖОРСТОКЕ ПОВОДЖЕННЯ З ТВАРИНАМИ?
  , опубліковано 13 Жовтня 2022 року о 16:16

  Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області в складі комісії при Бучанській районній державній (військовій) адміністрації Київської області обстежили ветеринарно-санітарний стан молочно-товарної ферми одного із фермерських господарств Бучанського району Київської області.

  В результаті проведеного заходу комісійно було встановлено, що клінічний стан тварин (велика рогата худоба) незадовільний, близько 45-50 % тварин виснажені, раціон годівлі неповноцінний (сінаж, силос та зелена маса тваринам не надається, а з концентрованих кормів задаються лише висівки, макро- та мікроелементи в раціоні відсутні). Ідентифікація тварин проведена частково. Вигули для корів та молодняка великої рогатої худоби не вичищаються з серпня місяця. Техніка на молочно-товарній фермі не заправляється та поломана. Зернові в 2021 та 2022 роках не засівалися. Закупівля медикаментів і ветпрепаратів останній раз проводилися в жовтні 2021 року і наразі вони вже відсутні.

  Крім того, незадовільний фізіологічний стан тварин і відсутність збалансованого раціону годівлі призвело до схуднення та виснаження тварин, що є небезпечним для їх життя та унеможливлює проведення планових протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в господарстві (щеплення проти сибірки, дослідження на лейкоз, бруцельоз, лептоспіроз тощо), що може призвести до виникнення та поширення епізоотій.

  Разом з цим, планові дезінфекції також неможливо провести у зв’язку з відсутністю робочої техніки та пального, які необхідні для проведення обов’язкового механічного очищення тваринницьких приміщень та вигулів перед дезінфекцією.

  За результатами обстеження матеріали було передано до Бучанського районного управління поліції Головного управління поліції в Київській області Національної поліції України для вжиття відповідних заходів реагування.

  Додатково повідомляємо, що згідно статті 299 Кримінального кодексу України за жорстоке поводження з тваринами передбачена кримінальна відповідальність.

  .  .  

  Call Now Button
  Будь в курсі подій