• In English
 • ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
  , опубліковано 24 Січня 2023 року о 11:11

  Головне управлінням Держпродспоживслужби в Київській області (надалі – Головне управління) інформує, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 08.05.2022 № 11381/0/1-22 у 2022 році проведено позапланові заходи державного нагляду (контролю) у 49 суб’єктів (103 автомобільно-заправочних станцій) роздрібної торгівлі бензинами автомобільними та дизельним паливом з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на бензини автомобільні та дизельне паливо.

  У 42 перевірених суб’єктів господарювання встановлені порушення вимог законодавства про ціни і ціноутворення, з яких у 19 суб’єктів господарювання – порушення державної дисципліни цін при роздрібній реалізації бензинів автомобільних та дизельного палива, у 23 суб’єктів господарювання – створення перешкоди посадовим особам Головного управління.

  У кожного другого суб’єкта господарювання встановлені порушення в частині реалізації палива по підвищеним цінам без декларування відповідних змін.

  За порушення вимог законодавства про ціни і ціноутворення та одержання необґрунтованої виручки до суб’єктів господарювання застосовано адміністративно-господарські санкції (штраф) в сумі 23,59 млн. грн. На керівників суб’єктів господарювання накладено адміністративні штрафи передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення на суму 62,9 тис. грн.

  Наразі, суб’єктами господарювання та їх керівниками у добровільному порядку сплачено до державного бюджету 976,74 тис. грн. штрафних санкцій.

  Головне управління нагадує, що необґрунтоване підвищення цін в умовах воєнного стану є неприпустимим, а порушення законодавства про ціни і ціноутворення матиме наслідки у вигляді штрафів.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій