• In English
 • ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ НАГАДУЄ – ВИКОРИСТАННЯ У РЕКЛАМІ ДЕРЖАВНИХ СИМВОЛІВ КРАЇН ТА МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ЗАБОРОНЕНО!
  , опубліковано 28 Березня 2023 року о 17:17

  В рамках проведення державного контролю за дотриманням законодавства про рекламу у сфері захисту прав споживачів реклами на території Київської області спеціалісти Головного управління зафіксували факт розповсюдження реклами із використанням або імітацією зображення Державного Герба України, Державного Прапора України, зображення державних символів інших держав та міжнародних організацій.

  Проаналізувавши дану рекламу було встановлено, що вищезазначена реклама розповсюджується із порушенням пункту 6 частини 1 статті 8 Закону України «Про рекламу», оскільки, використовувати або імітувати зображення Герба України, Державного Прапора України, звучання Державного Гімну України, зображення державних символів інших держав та міжнародних організацій, а також офіційні назви державних органів, органів місцевого самоврядування, крім випадків, передбачених законами України у сфері інтелектуальної власності, у рекламі забороняється.

  За порушення пункту 6 частини 1 статті 8 Закону України «Про рекламу» за розповсюдження реклами, забороненої законом, відповідно до частини 4 статті 27 Закону України «Про рекламу» на рекламодавця реклами накладається штраф у розмірі п’ятикратної вартості розповсюдженої реклами.

  Також, відповідно до частини 7 статті 27 Закону України «Про рекламу», у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  В подальшому фахівцями Головного управління було сформовано справу і винесено рішення про накладення штрафу відносно  суб’єкта господарювання. У даному випадку встановити вартість реклами було неможливо, тому сума штрафу склала 5083 грн (що дорівнює 300-м неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

  Головне управління наголошує, що використання у рекламі державних символів країн та міжнародних організацій заборонено!

  Call Now Button
  Будь в курсі подій