• In English
 • ПРАВИЛА ОБРОБКИ РОСЛИН РОБОЧИМИ РОЗЧИНАМИ
  , опубліковано 28 Березня 2023 року о 16:16

  Oбприскування рослин проти шкідників і хвороб у саду і на присадибній ділянці необхідно проводити своєчасно і якісно.

  При цьому слід дотримуватися рекомендованих концентрацій та норм витрати робочого розчину на дерево, кущ та певну площу при обробці  культур, які орієнтовно складають:

  – молоде дерево (до 6 років) -2-3л

  – плодове дерево -8-10 л

  – кущ смородини  -1-1,5л                                    

  – кущ агрусу -0,8-1,0 л

  – кущ малини – до 0,2 л

  – виноградна лоза, на 10 м2 – 1,5л

  – суниця, на 10 м³ – 1,5л

  – овочеві культури та картопля  на 10 м2 – до 1,0 л

  Робочі розчини наносяться на рослину у вигляді дрібного розпилу, особливо на нижню сторону листя, де поселяються багато шкідників і збудників хвороб. Наконечник розпилювача повинен знаходитися на відстані 40-50 см від поверхні, що обробляється. Під час обприскування слід стежити, щоб робочий розчин рівномірно покривав листя дрібними краплями. Рідина, висихаючи, має утворити плівку отрути, а не стікати з листя.

  Обробку дерев та чагарників починають з верхньої частини крони дерева або куща, поступово переходячи на середину та нижню частину. При рясному обприскуванні, затримці наконечника при обробці на одному місці, а також якщо обробку починають з нижньої або середньої частини крони, на оброблюваній поверхні утворюються великі краплі, розчин стікає на грунт і забруднює його. Спливає робочий розчин і з листя, мокрого від роси та дощу. Тому не слід обприскувати рослини перед дощем, одразу після нього, а також під час сильного вітру. Не можна проводити обробку пестицидами і в спеку, – її в таких випадках переносять на ранкові і вечірні години. При високих температурах внаслідок випаровування води концентрація отрутохімікатів у робочих розчинах значно підвищується, що може спричинити опіки на листі та плодах. Обприскувати рослини не рекомендується, якщо температура повітря нижче 5°С. Важливо враховувати і напрямок вітру, щоб розчини не потрапляли на працюючих, а також на овочеві та ягідні культури.

  При недотриманні правил обприскування часто спостерігається пошкодження рослин у вигляді опіків листя, плодів та молодих пагонів. На листі опіки проявляються у вигляді бурих плям, побуріння та відмирання країв листової пластинки або густої коричневої сітки на ній.

  Найчастіше опіки допускаються при використанні мідьвмісних препаратів: мідного купоросу (у чистому його використанні та в бордоській рідині), хлорокису міді. Тому застосування їх є більш доцільним і безпечним у ранньовесняний період.

  У разі сильного ураження пестицидами спостерігаються не тільки опіки на обробленій поверхні, але й передчасне опадання листя, відмирання молодих пагонів. Опіки проявляються зазвичай у перші 2-3 дні, а опадання листя протягом тижня і більше.

   

  При роботі з пестицидами необхідно дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог

  Call Now Button
  Будь в курсі подій