• In English
 • ВІДНОВЛЕННЯ ЗАХОДІВ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ У СФЕРІ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХОДИ ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА ЗМЕНШЕННЯ ВЖИВАННЯ ТЮТЮНОВИХ ВИРОБІВ ТА ЇХ ШКІДЛИВОГО ВПЛИВУ НА ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ!
  , опубліковано 19 Квітня 2023 року о 16:16

  З 05 квітня 2023 року за № 561/39617, відновлено повноваження Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів
  та їх шкідливого впливу на здоров’я населення на період
  воєнного стану.

  Вказаним наказом затверджено перелік підстав для здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) до яких входять:

  – подання суб’єктом господарювання письмової заяви до Держпродспоживслужби або головних управлінь Держпродспоживслужби в областях про здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

  – доручення Прем’єр-міністра України про перевірку суб’єктів господарювання стосовно дотримання вимог законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення у зв’язку з виявленими системними порушеннями та/або настанням події, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини та забезпечення безпеки держави;

  – звернення фізичної особи про порушення, що спричинило шкоду її  правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності).

  Також, Головне управління Держпродспоживслужби нагадує, що забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів:

  – у ліфтах і таксофонах;

  – у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;

  – у приміщеннях та на території навчальних закладів;

  – у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

  – у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

  – у приміщеннях об’єктів культурного призначення;

  – у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;

  – у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

  – у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

  – у приміщеннях гуртожитків;

  – на дитячих майданчиках;

  – у місцях загального користування житлових будинків;

  – у підземних переходах;

  – у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі;

  – на вокзалах та станціях;

  – на зупинках громадського транспорту.

  Суб’єктам господарської діяльності та фізичним особам наголошуємо на обов’язку дотримуватися норм антитютюнового законодавства.

  Про факти виявлення вказаних порушень на території Київської області просимо інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області за адресою: 08134, м. Вишневе, вул. Паркова, 34а; e-mail: gu@dpssko.gov.ua, тел. (044) 406-01-65.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій