Перейти до основної сторінки
Поширення
Xylella fastidiosa (Wells et al.) поширена в південній Італії. Азія: Тайвань. Північна Америка: Канада, Мексика, США. Південна Америка: Аргентина, Бразилія, Коста-Ріка, Парагвай, Венесуела.
Xylella fastidiosa (Wells et al.) уражує більше 350 видів рослин, серед них: абрикос, алича, слива, вишня, черешня, персик, мигдаль, грецький горіх, виноград, чорниця, червона та біла шовковиця, дуб, платан, пекан, авокадо, оливкове дерево та багато інших. Головною рослиною – господарем є виноград.
Хвороба Пірса найбільше розповсюджена в південних регіонах, і майже не зустрічається ближче до півночі. Це говорить про те, що бактерія не виживає при низьких зимових температурах ( критичними для бактерії Xylella fastidiosa (Wells et al.) є температури на рівні – 12, -13 градусів за Цельсієм на протязі декількох днів)
Ознаки ураження
Першими симптомами Бактеріозу є раптове всихання великої частини листової пластинки. На більш пізніх стадіях хвороби може спостерігатися сильне пожовтіння, висихання і опадання листя. Може спостерігатися карликовість пагонів і затримка росту стебел, а також зневоднення грон винограду. Плями неправильної форми коричневого і зеленого кольору можуть з’являтися на пагонах. Рослини можуть відставати в рості, стають низькорослими і чахлими, що може привести до загибелі рослини. Персик. Гілки на хворих деревах мають короткі міжвузля і посилення бічного розгалуження. Бічні гілки ростуть горизонтально або звисають. Утворення плодів дуже порушене, вони дрібні і мають ранні терміни дозрівання. Листові опіки сливи, груші, оливи та інших деревних культур. Відмирання пагонів і гілок, хлороз і опіки листя.
Джерело інфекції
Розповсюдження захворювання відбувається із зараженим садивним матеріалом: саджанцями, живцями та щеплювальним матеріалом. Між рослинами дана бактерія переноситься численними видами комах, які живляться кселемним соком.
Шкідливість
Xylella fastidiosa (Wells et al.) є однією з найнебезпечніших рослинних бактерій в світі, що викликає різні захворювання, що має великий економічний вплив на сільське господарство, громадські сади і навколишнє середовище. Тому потрібно дотримуватись усіх правил обстеження імпортних вантажів з потенційно небезпечним матеріалом, для недопущення даного збудника на територію України.
Фітосанітарні заходи при імпорті та експорті:
Фітосанітарні заходи при вирощуванні:
Попередня
Наступна