• In English
 • НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ, ЩО СТАЛАСЯ НА ТЕРИТОРІЇ ОБУХІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
  , опубліковано 26 Травня 2023 року о 15:15

  21 травня 2023 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області надійшов лист від  Державної установи «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» стосовно виникнення надзвичайної ситуації на території полігону № 5 ПрАТ «Київспецтранс» під час виконання робіт по підключенню нової КНС до електромережі, відбулось займання підстанції очисних споруд ROCHEM внаслідок чого, обладнання вийшло з ладу та відбувся витік фільтрату з колодязів за межі полігону в безіменний струмок в урочище Марусин яр з подальшим проникненням забруднених вод в р. Сіверка.

  З метою попередження виникнення епідеміологічних ускладнень та зменшення негативного впливу на стан здоров’я населення 20.05.2023 року відібрано зразки питної води з централізованих (артезіанські свердловини, резервуар чистої води, водозабірні колонки, мережа) та децентралізованих (громадські та індивідуальні криниці) джерел водопостачання сіл Креничі Козинської селищної ТГ та с. Ходосівка Феодосіївської сільської об’єднаної ТГ, що розташовані нижче по рельєфу території. По результатам досліджень встановлено невідповідності за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками (зокрема, перевищений вміст амонію та нітратів) свідчить про органічне забруднення поверхневих водоносних горизонтів.

  Оперативно Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області повідомлено Феодосіївську сільську об’єднану ТГ,  Козинську селищну ТГ, Департамент екології природних ресурсів Київської обласної державної (військової) адміністраціїДержавну екологічну інспекцію Столичного округу.

  Проведено позачергове засідання комісії з питань Техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій Обухівської районної військової адміністрації Київської області за участю спеціалістів Обухівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області. Беручи до уваги усю небезпеку ситуації, що склалась, спеціалістами Обухівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області здійснено ряд заходів, а саме:

  – разом з працівниками поліції проведено оповіщення населення про небезпеку забруднення довкілля (про обмеження користування питною водою  з колодязів та інших водних мереж у селах: Підгірці, Креничі, Ходосівка).

  – здійснено подворові обходи жителів постраждалих сіл (с. Підгірці по вул. Київській, вул. Луговій, вул. Жорновки; с. Креничі по вул. Межигірська, вул. Центральна; с. Ходосівка по вул. Тетяни Тугай, вул. Соборна,  вул. Островського, вул. Підгірна)

  – проведено санітарно-освітню роботу серед населення про небезпеку вживання недоброякісної води.

  – 23 травня та 24 травня 2023 року проведена дезінфекція водопровідних мереж.

   

                        

  Моніторингові дослідження якості питної води з централізованих та децентралізованих джерел водопостачання продовжуються. Про результати досліджень будуть повідомлені мешканці відповідних населених пунктів.

  Call Now Button
  Будь в курсі подій