Перейти до основної сторінки
Серед потенційно небезпечних карантинних бактеріальних хвороб для плодових та декоративних хвороб становить відсутня на території України хвороба Пірса, збудником якої є патогенна бактерія XYLELLA FASTIDIOSA WELLS ET AL.
Патогенна бактерія XYLELLA FASTIDIOSA WELLS ET AL поширена окремими вогнищами в декількох європейських країнах – Італії, Іспанії, Франції та Португалії, а також в Азії: Тайвань, Північної Америки: Канада, Мексика, США. Південної Америки: Аргентина, Бразилія, Коста-Ріка, Парагвай.
Ця хвороба надзвичайно шкодочинна і небезпечна як для фермерських господарств, які вирощують плодові, ягідні культури, так і для невеличких присадибних ділянок. Головним рослинним господарем цього бактеріозу є виноград. Розповсюдження інфекції відбувається із зараженим садивним матеріалом: саджанцями, живцями та щеплювальним матеріалом, який завозиться на територію України. Потенційні втрати врожаю на уражених кущах винограду можуть сягати 50—80%.
Під час проведення фітосанітарних процедур державним фітосанітарним інспектором ретельно відбираються зразки від всієї партії вантажу та направляються в лабораторію для проведення фітосанітарної експертизи.
В разі виявлення в садивному матеріалі патогенної бактерії XYLELLA FASTIDIOSA WELLS ET AL. (хворобу Пірса), заражений вантаж буде повернуто до країни-експортера згідно розпорядження державного фітосанітарного інспектора про здійснення фітосанітарних заходів (процедур) .
З метою недопущення подібних випадків до країни-експортера буде надіслане нотифікаційне повідомлення про невідповідність вантажу фітосанітарним вимогам України.
Тому імпортерам садивного матеріалу слід обов’язково пересвідчитись, що в місцях вирощування такого матеріалу збудник хвороби відсутній.
Попередня
Наступна