Перейти до основної сторінки
Одним із завдань Держпродспоживслужби є здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог санітарного законодавства та контроль в межах компетенції за факторами середовища життєдіяльності людини.
Правова охорона атмосферного повітря в Україні будується на досить розгалуженій системі нормативних актів різної юридичної сили. Правовою основою використання та охорони атмосферного повітря виступає Конституція України, де у статті 13 проголошується право власності українського народу на атмосферне повітря, а також право на користування ним.
До комплексних екологічних законів, які містять норми щодо охорони атмосферного повітря, належить Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 16.10.1992 року № 2707-XII, прийнятим у новій редакції 27.07.2022. Закон визначає загальні положення, а також регулює питання стандартизації і нормування в галузі охорони атмосферного повітря, організаційно-правових заходів щодо охорони атмосферного повітря, дотримання правових вимог при проєктуванні, будівництві та реконструкції промислових об’єктів. Значне місце в законі приділено питанням регулювання відносин у галузі використання атмосферного повітря, економічного механізму забезпечення його охорони, та контролю, державного обліку й моніторингу охорони атмосферного повітря, а також питанням правопорушень щодо атмосферного повітря і відповідальності за них та міжнародним відносинам у цій галузі.
Норми щодо охорони атмосферного повітря містяться в інших спеціалізованих законодавчих актах.
З метою запобігання негативному впливу антропогенної діяльності на стан навколишнього природного середовища та здоров’я людей, в частині встановлення гігієнічних вимог до атмосферного повітря в населених пунктах, повітря у виробничих та інших приміщеннях та відповідно до вимог Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів (ДСП 173-96), суб’єкти господарювання при здійсненні промислової, виробничої діяльності та наданні послуг зобов’язані дотримуватись:
При цьому звертаємо особливу увагу, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.05.2018 № 952 «Про затвердження Змін до «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів», затверджених наказом МОЗ України 19 червня 1996 року № 173 (ДСП 173-96) розміри санітарно-захисних зон для нових видів виробництв, підприємств та інших виробничих об’єктів з новими технологіями, а також зміна цих зон (збільшення чи зменшення згідно з пунктом 5.7) затверджуються Головою Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на підставі результатів проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи відповідних матеріалів.
ЦІКАВИНКА!
Для того щоб дізнатися якість повітря (рівень забруднення атмосферного повітря) у Київській області, можна подивитись на інтерактивній карті або обрати населений пункт з переліку, в яких встановлено автоматичні станції моніторингу. На цей час в області встановлено 278 станції, з них 37 працює та передає дані в SaveEcoBot, і кожна станція зображена кольоровим колом на карті.
Ресурс, який надає офіційне інформування: SaveDnipro, luftdaten.info, Eco City, КП «ЦЕМ» ДОР, AirVisual, Департамент екології та природних ресурсів Київської ОДА, AirPol, ЛУН Місто, Український гідрометеорологічний центр, ДСП “Екоцентр”, Броварська міська рада, PurpleAir, uRADMonitor, Міністерство охорони здоров’я України, Вишнева міська ради.
📍 В разі помітного та побаченого забруднення повітря є можливість відразу заповнити онлайн-скаргу.
Тому, якщо Вами зафіксовано забруднення атмосферного повітря, перевищення рівня шуму та вібрації внаслідок господарської діяльності суб’єктами господарювання – у телефонному режимі залишити усне звернення Ви можете через: «ГАРЯЧУ ТЕЛЕФОННУ ЛІНІЮ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ»: за номерами (050) 230-04-28, (044) 364-77-80 та через Урядову «гарячу лінію»: 1545, або надіслати звернення (скаргу) електронною поштою (gu@dpssko.gov.ua) чи Укрпоштою на адресу: вул. Паркова, 34 А, м. Вишневе, Бучанський район, Київська область, 08134.
Попередня
Наступна